• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

آریزو5 لاکچری یا اکسلنت؟

آریزو5 لاکچری یا اکسلنت؟

آریزو5 لاکچری یا اکسلنت؟ 620 350 nilicars

آریزو5 لاکچری یا اکسلنت؟ کشاکش دو تیپ متفاوت آریزو5. برخی بر این باورند آدم های موفق، ذاتا موفق به دنیا می آیند و برخی دیگر از روز ازل محکوم به فنا هستند. در مقابل افرادی وجود دارند که در عمل ثابت کرده اند برای رسیدن به افق، تنها باید چیز درشتی در کیسه داشت، باید نبرد را برگزید، با سختی ها سرشاخ شد و آن ها را به زانو در آورد، این طور بگوییم در عرصه رقابت جایی برای چانه زنی وجود ندارد. با سرزمین خودرو نیلی همراه باشید.

آریزو5 لاکچری یا اکسلنت؟

واقعیت این است: کسانی می توانند موفقیت را به نام خود بزنند که ندای درونشان را جدی بگیرند و پیوسته چیز های جدید به سکوی آزمایش بفرستند، موفقیت ازآن شرکت های مصممی چون چری است، شرکتی که حداقل برای ما ایرانیان بیگانه نیست و با آن به خوبی آشنایی داریم.

چری که روز های نخست به عنوان یک شرکت چینی چندان محبوب دل ها نبود این روز ها جلوتر از رقیبانش حرکت می کند و خط و نشان های جدیدی برایشان می کشد، برای سکو های بالاتر دندان تیز می کند و تصمیم دارد جهت رسیدن به جایگاهی که در شأن نامش است تلاش کند.

از آن روز ها که بعضی خودرو های چینی، حال هر ماشین دوستی را بد می کرد و بازار خودرو را به کما می فرستاد، مدت زیادی گذشته است، امروزه چینی ها ثابت کرده اند می توانند حرفی برای گفتن داشته باشند و دستاوردی در چنته، نمونه بارزش آریزو5.

در ادامه می کوشیم مهم ترین تفاوت های دو تیپ لاکچری و اکسلنت آریزو5 را از نظر بگذرانیم. لطفا با ما همراه باشید.

مروری بر آریزو5

در مقاله های قبل اشاره کردیم چری با بالا کشیدن کرکره آریزو5، دستاورد جدیدش را به رخ کشید و کمی بالاتر پرید.

با طراحی زیبای قسمت های داخلی و خارجی آریزو5 مطمئن می شویم چری اهدافش را فراموش نکرده، چری که گویی آینده را بو می کشد، خوب می داند ظاهر زیبا همان چیزی است که تیر خلاصی را می زند و نگاه ها را به سمت خود می کشاند، از این رو در قسمت طراحی بدنه آریزو5، هنر به خرج داده، بر قسمت کابین دست هنرمندانه ای کشیده و کار ها را به گونه ای پیش برده که تمام قسمت ها از بخش های جلویی خودرو تا قسمت های پشتی و جانبی آن، تیغ طراحی را بر روی خود حس کرده اند از این رو شاید بتوان آریزو5 را به عنوان یک شاهکار چری معرفی کرد.

چری در آریزو5 نه تنها کمر به حفظ زیبایی بسته و با ترکیب رنگ ها درون کابین تلاش کرده هارمونی تحسین برانگیزی خلق کند بلکه با میزبانی از پیشرانه ای قوی (قدرت 116 اسب بخار) و گیربکسی که دوش به دوش آن فعالیت می کند توانسته خودرویی پرقدرت رقم بزند، خودرویی که بتوان آن را همه جارو خواند. خلاصه این که چری در آریزو5 از قطعاتی قوی استفاده نموده تا خود را زیر سایه مطلوب ترین صفات بگنجاند.

تیپ های آریزو5

عرضه یک خودرو در دو تیپ لاکچری (Luxury) و اکسلنت (Excellent) به این تولید چری هم سرایت کرده. پیش از آن که بحث را شفاف تر توضیح دهیم به یک نکته دقت بایستی اشاره داشته باشیم، سه نسخه از آریزو5 قابل خریداری است که می توان به دنده ای در کنار نمونه اتوماتیک و اتوماتیک توربو اشاره کرد.

نسخه توربو مجهز به دو تیپ اکسلنت و لاکچری است، همان که اساس مقاله پیش رو را تشکیل می دهد.

تیپ های آریزو5 چری گویی یارکشی کرده اند و هر کدام آپشن هایی را برای خود برداشته اند، چری به تیپ فول آپشن که اکسلنت هم خوانده می شود پروبال بیشتری داده تا نگاه ها را حول این نمونه به خود جلب سازد. بنابراین آن زمان که نام تیپ های متفاوت آریزو5 به میان می آید تفاوتی در حوزه طراحی، کابین یا حتی موتور و مسائل فنی به چشم نمی خورد بلکه تفاوت های اصلی متعلق به امکانات رفاهی و ایمنی است.

آپشن های تیپ لاکچری آریزو5

چری در تیپ لاکچری آریزو5 هم گل کاشته و تجهیزات رفاهی و ایمنی زیادی را به کار بسته تا در عمل از رقیبانش کم نیاورد و بتواند مصمم راهش را ادامه دهد. چری در تیپ لاکچری آریزو5 یک گیربکس اتوماتیک CVT استفاده کرده، ترمز های ABS و EBD را بکار گرفته، در جلو و عقب از ترمز های دیسکی استفاده نموده و برای به کمال رساندن قابلیت های امنیتی از ایموبلایزر و استارت بدون کلید استفاده کرده است.

تلاش های چری در تیپ لاکچری آریزو5 به همین جا ختم نمی شود. می توان تنظیم برقی آینه های بغل، قفل مرکزی، پاور ویندوز، کروز کنترل، کنترل صندلی راننده، چراغ های LED، سیستم ECO، سیستم کمک پارک و نمایشگر 7 اینچی را از دیگر مشخصات برجسته این خودرو برشمرد.

آپشن های تیپ اکسلنت آریزو5

تیپ اکسلنت آریزو5 برای این که جای پایش را در بازار محکم کند، سانروف برقی را به نام خود زده و روی تیپ لاکچری را کم نموده  با کولر برقی سازش را به خوبی کوک کرده است.

کنترل فشار باد تایر ها همان قابلیتی است که رنگ و بویی دگر به تیپ اکسلنت بخشیده است. این تیپ از آریزو5، میزبان ترمز EBA و البته سیستم هایی تحت نام TCS است که لغزش را سخت و محدود می سازند. با وجود سیستم HHC، در سربالایی ها حرکت این خودرو محدود نمی شود و کند نمی گردد. ESP را به دیگر مشخصات آریزو5 بیفزایید که با نام سیستم کنترل الکترونیکی پایداری شناخته می گردد.

برای پارک مناسب هم سیستم های کمکی در تیپ اکسلنت آریزو5 لحاظ شده اند که از برتری های این خودرو حکایت دارند.

صحبت پایانی

چری که نام خود را در لیست بهترین کمپانی های چینی تولیدکننده خودرو به ثبت رسانده، نسخه اتوماتیک آریزو5 را در دو تیپ اکسلنت و لاکچری عرضه می کند.

به رغم این که تیپ لاکچری آریزو5 نیز نسخه ای ممتاز و تحسین برانگیز است و بخش قابل توجهی از نیاز خریداران را برطرف می سازد با این حال تعبیه سیستم های مجهزتر و امکانات درخورتر سبب شده آنان که به دنبال نمونه ای ایمن هستند تفاوت قیمت را با آغوش باز بپذیرند و تیپ اکسلنت را برای خرید انتخاب کنند.

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی