• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

از پر فروش ترین خودروی چینی سال 96 چه می دانید؟

از پر فروش ترین خودروی چینی سال 96 چه می دانید؟

از پر فروش ترین خودروی چینی سال 96 چه می دانید؟ 820 524 nilicars

نگاهی به کراس‌اور X22  از برند چری یا همان Tiggo2

نوبتی هم باشد، نوبتِ پرداختن به کراس اور چری، یعنی X22، محصول معروف و محبوب چینی است. در این مطلب به دلایل محبوبیت این خودرو پرداخته ایم و بررسی کرده ایم فراگیری یک اتومبیل در کشور برای مصرف کننده چه دستاوردهایی می تواند داشته باشد.

محصول پرفروش مدیران خودروی اصفهان در یک نگاه

به عنوان شروع بحث باید بگوییم، درباره ی اتومبیلی صحبت می کنیم که فوق العاده زیباست، مدرن و امروزی طراحی شده و امکانات گسترده ای ارائه می دهد، به دلیل دوام و جنس قطعات کار شده، در یک بازه ی قیمتی مشخص، تقریبا بی رقیب است، اما تمامی این ویژگی های منحصر به فرد نباید باعث افزایش انتظارات غیر معمول شود.

منظور این است که کراس اور X22 برای جوان ها و خانواده های کم جمعیت طراحی شده، در نتیجه نباید انتظار داشت از کوه بالا برود و با دنده ی دو، پرچم دارِ این برند، تیگو7 را پشت سر بگذارد. توجه داشته باشید قیمت کمتر یک نسخه از چری با دیگری، نه به خاطر تفاوت در عیار کیفی، بلکه به سبب کاستیِ ظرفیت است. یعنی اگر آن یکی صفر تا صدِ 11 ثانیه ارائه می دهد، این یکی شاید در 17 ثانیه به رکورد مورد نظر برسد.

اگر بخواهیم از طراحی بدنه شروع کنیم، به نظر می رسد حرف زیادی برای گفتن باقی نمانده باشد. در واقع تصاویر خود گویای زیبایی و ویژگی های منحصر به فرد X22 هستند. روی جزئیات تمرکز نخواهیم کرد و به این مطلب بسنده می کنیم که بگوییم، ابعاد ام وی ام موردِ بحث، واقعا خیلی بزرگ و وسیع انتخاب نشده اند، اما هنر و ذوق کار شده در طراحی، این احساس را به وجود می آورد که با یک شاسی بلند غول پیکر مواجهیم. این تصمیم هوشمندانه چند فایده ی قابل تامل دارد. اول اینکه از خودروی X22 یک انتخاب اقتصادی می سازد، در اینجا منظور نه تنها مبلغ پرداختی اولیه، بلکه تمامی بازه ی استفاده است. دقیق تر اینکه، به دلیل بدنه ی نسبتا سبک اما ایمن(که تاییدیه استانداردهای مشابه اتحادیه اروپا را دارد)، یک موتور با حجم یک و نیم لیتر، به راحتی توانسته از پس انجام وظیفه برآید و نیازهای سرنشینان را تامین سازد.

ام وی ام ایکس-MVM X22-سرزمین خودرو نیلی- مدیران خودرو نیلی

حتما قابل پیش بینی است که سایر ویژگی هایی که در اثر این امر ایجاد شده اند به چه شکل هستند، اگر قدرت مانوور و هندلینگ، مصرف سوخت بهینه و استهلاک پایین را پیشبینی کرده اید، باید بگوییم اتومبیل شناس چیره ای هستید.

حال زمان رفتن به داخل کابین فرا می رسد. چری و به طور کلی تولیدکننده های چینی را با قدرت طراحی داخلی و آپشن های گوناگون می شناسند. اجازه دهید اینگونه بگوییم که X22 به صورتی اغراق آمیز در زمینه ی مورد بحث قوی کار کرده است.

ام وی ام ایکس-MVM X22-سرزمین خودرو نیلی- مدیران خودرو نیلی

در بررسی داخل، حتما مد نظر داشته باشید که در حال صحبت از چه بازه ی قیمتی هستیم. شاسی بلند مورد بحث ما در لیست کراس اورها، تقریبا ارزان قیمت محسوب می شود، اما یک نمایشگر هشت اینچی دارد.

روی فرمانش سیستم صوتی کنترل می شود و دوربین عقب، سانروف، تهویه مطبوع و خیل دیگری از آپشن ها در بالاترین سطح ممکن تعبیه شده اند. تا بحث داغ است اجازه دهید اشاره ای به ظرافت یا اصطلاحا ارگونومی بی نظیر طراحی داخلی داشته باشیم.

تصویری که از گوشه صندلی قرار داده ایم را نگاه کنید، این قوس ها بی مطالعه و از روی سرگرمی ایجاد نشده اند، آن طور که خودِ سایت چری اعلام کرده، طراحی داخلی از منظر سازگاری با شرایط و الزامات هماهنگی با بدن انسان، پس از آزمایش بیش از 200 نمونه و راندن خودرو برای مسافت یک ملیون و صد هزار کیلومتر به دست آمده است.

ذکر یک نکته در پرانتز خالی از لطف نیست. همانطور که می دانید، ما در ایران بعضی از خودرو ها را مونتاژ می کنیم. مشابه این اتفاق در چین هم رخ می دهد. یعنی به عنوان مثال چری در چین، جگوار و لند روور مونتاژ می کند.

ام وی ام ایکس-MVM X22-سرزمین خودرو نیلی- مدیران خودرو نیلی

نشانه هایی وجود دارد که اثبات می کند(جدای از ادعای رسمی چری در سایت رسمی) چری در طراحی کیفیت از بهترین تکنولوژی های روز دنیا عاریه می گیرد و در محصولات خود استفاده می کند.

این مساله به این معنی است که شاید در سال های آینده  و با به بلوغ رسیدن صنایع خودروی سازی چین دیگر نتوانیم یک X22 یا اتومبیلی هم سنگ و هم رده را با این قیمت خریداری کنیم.

به عنوان آخرین مطلب فنی باید سراغ موتور برویم. حجم سیلندر یک و نیم لیتری از مدلِ VVT که در زمره ی ده انجینِ برتر تولید چین قرار دارد، وعده ی مصرف 5.9 لیتر سوخت در هر صد کیلومتر را می دهد.

ام وی ام ایکس-MVM X22-سرزمین خودرو نیلی- مدیران خودرو نیلی

اما می دانید چرا در ایران این مهم اتفاق نمی افتد؟ اول شرایط ترافیکی منحصر به فرد ما است و سپس کیفیت بنزنینی که در اختیار داریم.

در نتیجه اگر مصرف سوخت X22 تا هشت لیتر افزایش یافت، شوکه نشوید، اینجا ایران است. درباره ی قدرت موتور صحبت فراوان شده، اما به نظر می رسد برای یک شاسی بلند ارزان قیمت، 105 اسب بخار کافی باشد، به علاوه اینکه به نظر می رسد شرکت تولید کننده بین پایین نگاه داشتن قیمت و استهلاک با افزایش شتاب، اولی را انتخاب کرده تا از این طریق بر دوام و طول عمر موتور هم افزوده باشد.

اجازه دهید، قبل از به اتمام رسیدن بحث، چکیده ای از ویژگی های مثبت X22 را با هم مرور کنیم. در واقع با این چهار قابلیت است که چری توانسته بازار خودروی دنیا و به تبع آن ایران را با کراس اور کوچک خود تسخیر کند:

  1. طراحی بدنه ی مدرن و امروزی؛
  2. طراحی داخلیِ فراتر از انتظار؛
  3. عملکرد قوی با اتکا به تجربه ی تولید نسخه های جگوار و لندروور؛
  4. آپشن های گسترده.

بحث را درباره ی پرفروش ترین خودروی چینی سال 96 به پایان می بریم، اما قبل از آن اجازه می خواهیم به مقدمه باز گردیم. در آن جا گفتیم وقتی یک خودرو در بازار فراگیر شود یک سری مزیت ها برای دارندگان آن مدل به وجود می آید.

در آن قسمت منظور این بود که با حضور برجسته ی کیفی و کمی، یک خودرو(در این جا X22) خدمات پس از فروش بهتری پیدا می کند. قطعاتش راحت تر پیدا می شود، سرویس های بهتری پیدا می کند و در آخر، خرید فروش مدل های دست دوم تسهیل می گردد.

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی