• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

این روزها همه چینی می خرند، شما چه طور؟

این روزها همه چینی می خرند، شما چه طور؟

این روزها همه چینی می خرند، شما چه طور؟ 150 150 nilicars

نگاهی دقیق، عمیق و تخصصی به مارکتی مرموز

این روزها همه چینی می خرند، شما چه طور؟ پایگاه اینترنتی فوربس برای توصیف بازار و مارکت خودروهای چینی از واژه ی Massive استفاده کرده است. همچنین، سایر نشریات کاغذی و مجازی، مدام به وسعت، موفقیت و مسیر رو به رشد صنعت چشم بادامی ها اشاره می کنند و تحسین و تمجیدهایی اغراق آمیز نثار آن ها می شود. به عنوان مثال جایی آمده، “آن ها (صنعت خودروسازی چین) طوفانی هستند که تا قبل از این هرگز تجربه نشده و به احتمال زیاد از این به بعد هم رخ نخواهد داد.”  در این نوشته، کوشیده ایم تا کنجکاوی خود پیرامون خودروهای چینی را از خلال یافته های مستند بیان نماییم.

در صورتی که از حرف های کوچه بازاری و عقاید سطحی این و آن خسته شده اید، با سرزمین خودرو نیلی ، اولین نمایندگی مدیران خودرو در استان اصفهان، همراه باشید. بدون تردید مطالعه این مقاله دید عمیقی نسبت به کلیت صنعت خودروسازی چین در شما ایجاد می کند.

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-صنعت خودروسازی چین
صنعت خودروسازی چین

مقدمه ای در مورد صنعت خودروسازی چین

صنعت خودروسازی چین علی رغم سن و سال کم، کاملا بالغ به نظر می رسد. برای نمونه، آن ها شاسی بلندهایی با کیفیت تولید می کنند، به بازار خودروهای الکتریکی ورود کرده اند و از همه مهم تر، سیستم ارتقا و رفع نقصی پیوسته دارند که روز به روز کیفیت یک مدل به نسبت تولید سال قبل را بهبود می بخشند. در حال حاضر که با هم صحبت می کنیم، چینی ها پس از خاورمیانه، افریفا و روسیه، توانسته اند برای اولین بار به بازار داخلی آمریکا ورود کنند و Volvo S90 را در آن جا به فروش برسانند. جالب است بدانید، برای سال آینده، پیش بینی می شود که آلمان ها به جمع مشتریان خودروهای چینی بپیوندد، کشوری که خود مهد خودروسازی و صادرات گسترده است.

اما چیزی که برگ برنده ی چینی ها است، اطمینان از کیفیت تولیداتی است که به لطف همکاری با غول های خودروسازی و به خدمت گرفتن متخصصان بین المللی به دست آمده. آن ها آن قدر از تولیدات جوان خود اطمینان دارند که در سراسر دنیا، تست درایو های عمومی برگزار می کنند، به عنوان نمونه، همین کاری که برای تیگو هفت در ایران انجام شد.

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-صنعت خودروسازی چین
صنعت خودروسازی چین

راز موفقیت چینی ها در پنج بند

اول، در دنیا بزرگترینند

خودروسازهای چینی توانستند در سال 2009 میلادی عنوان بزرگترین تولیدکننده ی محصولات موتوری دنیا را به دست آورند. رشد چینی ها غیرقابل مهار است، به عنوان نمونه، آن ها در سال 2015 نسبت به سال میلادی قبل از آن، هفت و سه دهم درصد رشد فروش داشته اند و در سراسر دنیا، بیست و یک میلیون خودرو فروخته اند، باورتان می شود؟

دوم، چینی ها متنوع و رنگارنگ تولید می کنند

اگر طالب خودروهای چینی باشید، بسیار خوشبختید. به طور قطع برندهای مختلف چینی، مدل های گوناگون و سبک های جدید طراحی از یک کمپانی و شرکت به دیگری تمایزهای ملموسی دارد. در مقام مقایسه، اگر آلمانی ها اتکای خود را روی بنز و بی ام و دارند، صنعت خودروسازی چین به معنای واقعی کلمه یک تیم است، برای هر ذائقه ای کار تولید می کنند و توانایی جذب هرمخاطبی را دارند.

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-صنعت خودروسازی چین
صنعت خودروسازی چین

اگر عدد می خواهید، باید بگوییم در چین بالغ بر صد و سی کمپانی خودروسازی وجود دارد (صد و سی برند مختلف را با خود ما مقایسه کنید، که ما در ایران فقط کمپانی ایران خودرو و سایپا را داریم). این برندها در چین، بر اساس سه عنوان طبقه بندی می شوند، شرکت هایی که خارجی تولید می کنند، مثل آئودی و غیره، آن هایی که ملی هستند مثل جیلی و در آخر کمپانی هایی که به صورت مشترک با کشوری دیگر محصول ارائه می دهند.

حالا که تعداد کمپانی های تولید کننده را دانستیم، بد نیست نگاهی هم به آمار متنوع خودروهای چینی داشته باشیم، مقابل این عبارت عدد نهصد و پنجاه و دو قرار می گیرد. در مارکت چین، تقریبا هزار خودروی مختلف وجود دارد!

سوم، چینی ها لاکچری تولید می کنند

این زمینه شاید به مذاق ما خوش نیاید، اما حقیقت دارد. شما در ایالات متحده، با صرف مبلغی در حدود دویست هزار دلار، می توانید یک مرسدس خریداری کنید (Mercedes-Maybach S600). اما اگر بخواهید مشابه این مدل را از برندهای چینی در اختیار بگیرید، باید بیش از چهارصد هزار دلار اندوخته داشته باشید. اما برای قضاوت، خیلی عجول نباشید و بند زیر را هم در نظر بگیرید.

چهارم، چینی ها ارزان ترین ها را تولید می کنند

اگر توانایی هزینه کردن بالا ندارید، یا اصلا دلتان نمی آید بخش قابل توجهی از پول و سرمایه ی خود را به خودرو بند کنید، اصلا نگران نباشید، زیرا چینی ها تنها تولید کننده های دنیا هستند که قیمت شروع تولیدات آن ها از سه هزار دلار شروع می شود.

پنجم، چینی ها برنامه ای رو به آینده دارند  

وقتی از خودروهای برقی یا آینده ی صنعت خودروسازی صحبت می کنیم، معمولا برندهای تسلا و نیسان جلو می آیند. اما مشاهدات و مطالعه ی مقالات علمی و مستند نشان می دهد که این ذهنیت خیلی هم صحیح نیست، زیرا چینی ها آمده اند تا مسیر مسابقه سه اسبی شود. در سال های آینده، خودروسازان کشور چین، سهمی بین چهل تا شصت درصد از تولیدات بازار خودروهای برقی را به خود اختصاص خواهند داد.

آینده ی خودروهای چینی در ایران چه طور است؟

لیفان، ام وی ام، جیلی، جک و چری، برندهای پرچم دار بازار داخل هستند. ارزان ترین آن ها در حدود چهل میلیون تومن در اختیار شما قرار می گیرد و کافی است کیفیت همان نمونه را (مثلا ام وی ام 110) با یک هم رده ی داخلی خود مقایسه شود.

اینکه ما در بازار داخل پشت چینی ها درمی آییم یک دلیل ساده دارد، اول این که کیفیت قابل قبولی دارند و دوم به این خاطر که پیشنهادهایی اقتصادی به نظر می رسند. اما به هر حال، انتخاب با شما است، قصد دارید مثل تمام دنیا به آن ها روی خوش نشان دهید و از کیفیت و آپشن هایشان استفاده کنید، یا به حرف های داخل تاکسی، سرکوچه یا بعضا تلگرامی گوش دهید و راهی دیگر در پیش بگیرید.

اما به عنوان هشدار آخر، مخصوصا به افرادی که قصد خرید خودروهای میان رده را دارند می گوییم، با این اوضاع داخل و البته پیشرفت چین دربازارهای بین المللی، تضمینی وجود ندارد که بتوانید در سال های آینده برندهای چینی را با این قیمت ها خریداری کنید.

کارشناسان فروش ما در مجموعه ی سرزمین خودرو نیلی آماده ارائه مشاوره جهت خرید خودرو به شما همشهریان اصفهانی هستند.

{سرزمین خودرو نیلی با نیم قرن تجربه در کنار شماست}

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی