• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

مقایسه آریزو 5 توربوشارژ با رنو سیمبل

مقایسه آریزو 5 توربوشارژ با رنو سیمبل

مقایسه آریزو 5 توربوشارژ با رنو سیمبل 800 450 nilicars

اگر در حدود 80 میلیون تومان بودجه برای خرید خودرو داشته باشید و به دنبال خرید یک خودروی سدان باشید جدیدترین سدان بازار در این رنج قیمت چری آریزو5 توربو است که قصد داریم آن را با یکی از با کیفیت ترین خودروهای این کلاس یعنی رنو سیمبل مقایسه نماییم.

در این مقایسه با ما باشید تا با بررسی ویژگی ها و مشخصات هر دو ماشین، به شما بگوییم؛ ارزش خرید و نکات مثبت کدام ماشین بیشتر است تا شما بتوانید با اطمینان خاطر خرید نمایید.

چری آریزو5 توربو

در میان ماشین هایی که چری تا به حال وارد ایران کرده است ، چری آریزو 5 جزء ماشین های سدان جمع و جور لوکس است و حالا چری آریزو 5 توربو با حجم زیادی از ویژگی های مثبت رونمایی شده است و با قیمت 83 میلیون تومان به فروش میرسد .

چری آریزو 5 یک نمونه کپی شده از هیوندای النتراست؛ که به لطف طراحی اش ماشین ساده ، اسپرت و در عین حال لوکسی میباشد . در میان ماشین های چینی موجود در بازار چری آریزو 5 توربو از نظر کیفیت ساخت و مونتاژ و متریال به کار برده شده، ماشین مناسبی است و در رنج قیمت خود در سطح رنو سیمبل است.

چری آریزو 5 توربو با امکاناتی نظیر 6 عدد ایربگ ، استارت دکمه ای ، سانروف ، سیستم مالتی مدیا پیشرفته و حالت رانندگی اکونومی از نظر آپشن امتیاز کامل را دریافت میکند .

چری آریزو 5 توربو از نظر کیفیت و چهره در سطح و برابر رنو سیمبل است و از نظر آپشن چری آریزو 5 توربو ماشین بهتر و تکامل یافته تری میباشد .

قلب تپنده چری آریزو 5 توربو با چری تیگو 7 مشترک است و مشخصاتی به شرح زیر دارا میباشد:

 چری آریزو 5 توربو از پیشرانه 4 سیلندر با آرایش خطی و حجم دقیق 1499 سی سی بهره میبرد . چری آریزو 5 توربو به لطف پیشرانه پر توان 1.5 لیتری خود قابلیت تولید 147 اسب بخار قدرت در دور موتور 6150 دور در دقیقه را دارد و به حداکثر گشتاور 210 نیوتن متر در 3800 دور در دقیقه میتواند دست پیدا کند که این اعداد و ارقام برای چری آریزو 5 توربو که یک سدان جمع وجور است بسیار مورد قبول واقع میگردد .

چری آریزو 5 توربو از گیربکس cvt برای انتقال قدرت استفاده میکند که علاوه بر رانندگی روان تر در کاهش مصرف سوخت هم تاثیر مثبت دارد .

در مقایسه میان چری آریزو 5 توربو و رنو سیمبل با توجه به اینکه هر دو ماشین از یک قیمت نزدیک به هم بهره میبرند از نظر فنی برتری با چری آریزو 5 توربو است که ویژگی های بیشتری را در اختیار شما قرار میدهد .

چری آریزو 5 توربو از نظر هندلینگ و سواری ، فرمان پذیری ، قابلیت مانور و اینگونه پارامتر ها یک ماشین متوسط است که امتیازی در سطح نرمال را دریافت میکند ولی از نظر سواری ماشین خوش دستی است. چری آریزو5 توربو ویژگی هایی چون ظاهر زیبا ،آپشن های خوب و از همه مهم تر قابلیت های حرکتی به مراتب بهتر از چری آریزو5  را دارد.

اگر به دنبال خودرویی با ظاهری جذاب و امکانات رفاهی هستید بین چری آریزو5 توربو و رنو سیمبل ، بدون شک خرید خودروی چری اریزو5 توربو انتخاب بهتری است و بازار خرید و فروش این خودرو به مراتب نسبت به خودرو آریزو5 بهتر است و صاحب خودرو را دچار دردسر نمی کند.

رنو سیمبل

رنو سیمبل که در واقع نسل دوم رنو تندر 90است در اصل همان ماشین است که بیش از 10 سال از حضور آن در بازار میگذرد و و اکنون که فرم لوکس تر و مدرن تری به خود گرفته است و توسط نگین خودرو وارد بازار ایران میگردد از آن به عنوان رنو سیمبل یاد میکنند .

رنو سیمبل در بخش طراحی ماشین زیبا و مناسبی است که سبک طراحی این ماشین به سلیقه اروپایی ها نزدیک تر شده است ولی از آنجایی که رنو سیمبل و رنو تندر 90 پلت فرم یکسانی دارند در مواردی مانند فرم طراحی سقف مشابه همدیگر هستند و به همین دلیل به راحتی متوجه شباهت های بسیار زیاد رنو سیمبل و تندر 90 میشوید .

داخل کابین رنو سیمبل که قرار میگیریم نیز با فضایی آشنا رو به رو هستیم زیرا استایل کلی آن با تندر ۹۰ مشابهت دارد و تقریبا خط مشی طراحی آنها یکسان است ؛ اما متریال مورد استفاده کیفیت بالاتری دارند و کیفیت ساخت و مونتاژ رنو سیمبل هم خوب و رو به بالا ارزیابی میشود .

از نظر کیفیت متریال و ساخت رنو سیمبل و چری آریزو 5 توربو تقریبا برابر و در یک سطح یکسان به نظر میرسند .  رنو سیمبل از نظر آپشن ماشین متوسطی است و امکانات خاصی درون کابین رنو سیمبل وجود ندارد و در برابر چری آریزو 5 توربو در واقع رنو سیمبل اصلا آپشن ندارد!!!

به بحث فنی که میرسیم باید بگوییم پیشرانه این سدان کوچک فرانسوی همانند تمامی ماشین های خانواده لوگان که در کشور ما وجود دارد. لازم به ذکر است که یکی از مهمترین مزیت های این خودرو پیشرانه گشتاور آن است که در دور های پایین در اختیار راننده قرار میگیرد یعنی در دور موتور ۳۷۵۰ به حداکثر گشتاور ۱۴۰ نیوتن متری خود دست پیدا میکند .

مصرف سوخت ترکیبی رنو سیمبل در سیکل ترکیبی 100 کیلومتر  معادل ۸.۳ لیتر است و به کمک گشتاوری که در دور های پایین تولید میکند به مصرف کمتر هم میتوان دست پیدا کرد . رنو سیمبل هم مانند رنو تندر 90 اتوماتیک از گیربکس 4 سرعته خوبی استفاده میکند که عملکرد قابل قبولی دارد و تعویض دنده های لذت بخشی دارد . رنو سیمبل از نظر فنی ماشین خوبی است اما چری آریزو 5 توربو از این نظر برتری بالاتری نسبت به رنو سیمبل دارد زیرا از هر لحاظ که در بخش فنی با رنو سیمبل مقایسه میگردد عملکرد بهتری را به نمایش میگذارد .

رنو سیمبل یک ماشین سدان جمع و جور با هندلینگ مناسب و سواری خوب است که سواری توام با آرامش و مناسبی برای خانواده دارد و از نظر حس رانندگی رنو سیمبل با رنو تندر 90 شباهت های بسیاری را دارا میباشد . به طور کلی در میان چری آریزو 5 توربو و رنو سیمبل از نظر سواری و هندلینگ هر دو ماشین یک سطح برابر و خوبی را دارند .

رنو سیمبل ماشین خوبی است و در میان ماشین های هم قیمت خود وضعیت مناسبی دارد اما چری آریزو 5 توربو که تازه وارد ترین ماشین این رنج قیمت است با امکانات بیشتر و ظاهری جذاب تر میتواند گزینه ای جذاب تر از رنو سیمبل باشد و از بازار دست دوم بهتری برخوردار باشد.

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی