• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

بررسی و مقایسه رنو ساندرو و کوییک

بررسی و مقایسه رنو ساندرو و کوییک

بررسی و مقایسه رنو ساندرو و کوییک 150 150 nilicars

بررسی و مقایسه رنو ساندرو و کوییک، در این مقاله از سری مقالات مقایسه‌ای سرزمین خودرو نیلی قصد داریم مقایسه رنو ساندرو و کوییک را به شما ارائه بدهیم. در این مقاله ویژگی های فنی و آپشن‌های رفاهی این دو خودرو مورد بررسی قرار می‌گیرد. در ادامه با سرزمین خودرو نیلی همراه باشید.

بررسی و مقایسه رنو ساندرو و کوییک

معرفی کوییک

مقاله مقایسه رنو ساندرو و کوییک را با معرفی کراس اور سایپا اغاز می کنیم.شرکت سایپا از خودروسازان باسابقه داخلی است و چندین خودرو متنوع را به بازار کشور عرضه کرده است. سیاست کلی این شرکت طراحی و ساخت خودروهای ارزان‌قیمت است. کوئیک نیز یکی از محصولات این شرکت بوده و در گروه خودروهای هاچ بک قرار می‌گیرد. درمجموع محصولات شرکت سایپا فروش خوبی در کشور دارند و این خودرو هم با اقبال مناسبی روبرو شده است. سایپا خودرو کوئیک را در سه تیپ پایه، فول و پلاس تولید می‌کند. در این مقاله کوئیک فول را موردبررسی قرار می‌دهیم.

معرفی رنو ساندرو

رنو ساندرو نیز یکی از خودروهای زیرمجموعه رنو، خودروساز فرانسوی است. این خودرو برای اولین بار در سال 2007 معرفی شد و شرکت رنو تولید نسل دوم آن را در دستور کار خود قرار داده است. رنو ساندرو بر اساس پلتفرم لوگان طراحی‌شده و تولید آن در داخل ایران هم صورت می‌گیرد. شرکت پارس‌خودرو وظیفه مونتاژ ساندرو را به عهده دارد.

مقایسه طراحی رنو ساندرو و کوییک

طراحی خارجی

مقایسه رنو ساندرو و کوییک را با بررسی طراحی خارجی آغاز می‌کنیم. اکثر خودروهای سایپا از طراحی خارجی مناسبی برخوردار نیستند. می‌توان گفت که کوئیک هم طراحی چندان جذاب و مشابهت قابل‌ذکری با طراحی خودروهای مدرن و خشن امروزی ندارد؛ و درواقع کوئیک خاطره خودروهای قدیمی را در ذهن تداعی می‌کند.

در نمای جلو شکل سپر و مه‌شکن‌های تورفته تداعی‌گر خودروهای کلاسیک هستند. همچنین چراغ‌های نسبتاً بزرگ و خطوط اندک نشان از عدم توجه خاص مهندسان به طراحی خارجی خودرو است. در نمای جانبی هم همرنگ بودن آینه‌های جانبی با بدنه تنها نکته قابل اشاره است؛ اما ظاهراً نمای عقب مقداری متفاوت است. چراغ‌های عقب از طراحی شکیلی برخوردارند و هماهنگی مناسبی با مه‌شکن‌ها و چراغ‌ترمز سوم دارند.

مقایسه رنو ساندرو و کوییک ازنظر طراحی خارجی نشان می‌دهد که در هر دو خودرو از الگوهای قدیمی و طراحی‌های ارزان‌قیمت استفاده‌شده است. درواقع طراحی خارجی ساندرو هم عاری از هرگونه جذابیت خاص است. هرچند شکل چراغ‌های جلو و عقب خودرو تغییر کرده، اما هنوز هم طرح ساده خودرو حفظ‌ شده است.

خطوط منحنی و قوسی شکل تااندازه‌ای طراحی خارجی خودرو را زیباتر ساخته، ولی طرح کلی اقتصادی خودروهای شرکت رنو را همچنان مشاهده می‌کنیم. نکته‌ای که نباید فراموش کرد این است که تولید رنو ساندرو در ایران با تأخیر زیادی شروع شد. آنچه امروزه در ایران تولید می‌شود درواقع نسل اول رنو ساندرو است و پارس‌خودرو هنوز نسل دوم این خودرو را در خط تولید خود قرار نداده است.

طراحی داخلی

خودرو کوئیک از طراحی داخلی نسبتاً بهتری برخوردار است. البته متریال مورداستفاده همچنان بی‌کیفیت بوده و از جنس مطلوبی استفاده‌نشده است. هرچند سنخیت چندانی در بین اجزای مختلف کابین وجود ندارد، اما در این بخش حداقل سعی شده تا کارهای مناسبی انجام شوند.

برای مثال، فرمان حجم مناسبی دارد و کار کردن با آن آسان است. در طراحی فرمان سعی شده تا به سمت طراحی‌های اسپرت متمایل شود؛ اما هماهنگی چندانی در بین فرمان و سایر اجزای کابین وجود ندارد. هرچند شکل و مکان صفحه‌نمایش چندان مناسب نیست، ولی درهرصورت برای محصولات سایپا آپشن قابل‌توجهی به شمار می‌آید. طراحی پشت فرمان هم جذابیت نسبی دارد.

مقایسه رنو ساندرو و کوییک ازنظر طراحی داخلی نشان‌دهنده سنتی بودن هر دو خودرو است. ساندرو نیز از همان طراحی ساده، قدیمی و اقتصادی شرکت رنو بهره برده است. درواقع کابین ساندرو شباهت زیادی با تندر 90 دارد و تغییراتی جزئی در آن مشاهده می‌شود. دلیل گرایش شرکت رنو به‌سادگی در برخی از محصولاتش را باید در مسائل اقتصادی فروش خودروها جستجو کرد.

هر دو خودرو کوئیک و ساندرو از خودروهای ارزان‌قیمت و اقتصادی سایپا و رنو هستند. ولی مقایسه رنو ساندرو و کوییک ازنظر فنی نشان‌دهنده برتری نسبی ساندرو است. موتور ساندرو قابلیت تولید 105 اسب بخار و 140 نیوتن متر را دارد، در عرض 7/11 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر می‌رسد و تا 175 کیلومتر در ساعت سرعت می‌گیرد. این در حالی است که به نظر می‌رسد کوئیک سایپا توان رقابت را نخواهد داشت، چون کمتر محصولی از این شرکت توان و ایمنی رانندگی با سرعت‌های نسبتاً بالا را دارند.

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-مقایسه رنو ساندرو و کوییک
مقایسه رنو ساندرو و کوییک

مقایسه آپشن­ها و امکانات رفاهی

هر دو خودرو معرفی‌شده در این مقاله از خودروهای قدیمی هستند. درهرصورت مقایسه رنو ساندرو و کوییک ازنظر امکانات رفاهی نشان‌دهنده برتری نسبی کوئیک شرکت سایپا است. این خودرو ازنظر وجود صفحه‌نمایش، سیستم‌های هشداردهنده و امکاناتی از قبیل کروز کنترل و نمایش دمای محیط بیرون دارای برتری است.

به جدول زیر نگاه کنید:

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-مقایسه رنو ساندرو و کوییک
مقایسه رنو ساندرو و کوییک

مقایسه ایمنی

مقایسه رنو ساندرو و کوییک ازنظر ایمنی نشان می‌دهد که با خودروهای ایمنی سروکار نداریم. ساندرو موفق شده تنها 3 ستاره ایمنی بزرگ‌سال و فقط 1 ستاره ایمنی کودکان را کسب کند (که عملکرد ضعیفی به‌ویژه برای حفظ جان کودکان محسوب می‌شود). درحالی‌که کوئیک فقط دارای سیستم ترمز و کیسه هواهای معدودی است و مورد هیچ‌گونه آزمایش جدی قرار نگرفته است.

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-مقایسه رنو ساندرو و کوییک
مقایسه رنو ساندرو و کوییک

تجربه رانندگی

نباید انتظار تجربه رانندگی چندان هیجان‌انگیزی را از هیچ‌کدام از خودروهای کوئیک و ساندرو داشته باشید. این خودروها نه از شتاب گیری قابل‌توجهی برخوردارند و نه حداکثر سرعت جلب‌توجهی را به ارمغان می‌آورند. در هر حالت این خودروها برای انجام امور روزمره طراحی‌شده‌اند و می‌توانید رفت‌وآمدهای روزانه خود در داخل شهرها را با آن‌ها انجام دهید.

تحلیل شرایط بازار

در مقایسه رنو ساندرو و کوییک باید توجه کنیم که بازار خودرو کشور در حال حاضر بسیار آشفته است و قیمت‌ها نجومی و لحظه‌ای هستند. بالا رفتن ناگهانی قیمت دلار و ارزهای خارجی تأثیرات منفی گسترده‌ای بر بازار خودرو گذاشته و آن را با التهابات گوناگونی مواجه کرده است.

به صورتی که شاید خودروهای کوئیک و ساندرو هم دیگر در فهرست خودروهای باصرفه اقتصادی قرار نگیرند. برای خرید هر یک از خودرو مزبور امروزه به بودجه‌ای بالاتر از 100 میلیون تومان نیاز دارید. به صورتی که شاید خرید آن‌ها ارزش صرف چنین هزینه‌ای را نداشته باشد.

جمع‌بندی

در پایان مقاله مقایسه رنو ساندرو و کوییک باید بدانید که خرید خودرو با سلیقه فردی اشخاص ارتباط مستقیمی دارد. اگر می‌خواهید یک خودرو هاچ بک برای انجام امور روزمره خود تهیه کنید، صرف‌نظر از قیمت آن‌ها، کوئیک و ساندرو خودروهای بدی نیستند.

اگر می‌خواهید خودرو شما از طراحی خارجی نسبتاً معقول‌تری برخوردار باشد، ما ساندرو را پیشنهاد می‌دهیم. قیافه و شخصیت این خودرو بهتر از کوئیک است؛ اما اگر می‌خواهید از امکانات رفاهی نسبتاً معقول‌تری برخوردار باشید، کوئیک گزینه بهتری است. ولی درهرصورت اگر می‌خواهید تجربه رانندگی و احساس ایمنی و آرامش بهتری داشته باشید، به دنبال گزینه‌های بهتر موجود در بازار بگردید.

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی