• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

برلیانس بر وزنِ بی ام و، چینی ها قصد عقب نشینی ندارند

برلیانس بر وزنِ بی ام و، چینی ها قصد عقب نشینی ندارند

برلیانس بر وزنِ بی ام و، چینی ها قصد عقب نشینی ندارند 960 540 nilicars

نگاهی تخصصی به یک خودروی میان رده

هیچکدام از شما به یاد دارد، چینی ها چگونه وارد بازار ایران شدند؟ یک دهه پیش اینگونه نبود که در هر گستره ی قیمتی یک چینیِ پرچم دار حضور داشته باشد، اما اکنون، از لوکس ترین خوروها(مثلا تیگو7) تا میان رده و حتی دم دستی، محصولاتِ چینی یک پای ثابت بازارند.

اگر فکر می کنید این اتفاق تنها در ایران به سبب شرایط خاص سیاسی و اقتصادی روی داده، باید بگوییم که سخت در اشتباهید، چین در صنعت خودرو، یک کره یا ژاپن نو ظهور است، با این تفاوت که راه صد ساله ی رقبا را با سرعت نور طی می کند.

باری، سخن را در باب مقدمات و کلیات طولانی نمی کنیم، بیایید خودروی چینی برلیانس که در داخل این دیار مونتاژ می شود را، مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

برلیانس، همکار بی ام و در چین

گروه خودرو سازی برلیانس، مرکز خود را در شانگ های قرار داده و سهامش در بورس هنگ کنگ و فرانکفورت عرضه می شود. این شرکت خودروسازی همکاری های گسترده ای با قطعه سازان و تولید کنندگان بین المللی دارد، اما شاید سرشناس ترین شریک تجاری برلیانس، “بی ام و” از آلمان باشد. جالب است بدانید نیمی از عرضه ی بی ام و در چین، توسط برلیانس صورت می گیرد.

طبق آخرین آمار منتشر شده در سال 2010، برلیانس سالانه ظرفیت تولید هشتصد هزار خودرو را داشته و هشتمین کمپانی خودروسازی چین از نظر مقیاس تولید به حساب می آمده است(الان هم در ده تای اول است).

خالی از لطف نیست که اشاره کنیم، همکاری برلیانس با نماینده ی ایرانی ما، یعنی سایپا، در سال 2015 میلادی به وقوع پیوسته و قرار بر تولید مدل های H300 و H200 بوده است(قرار داد به این شکل بوده، حال آن که مدل و عرضه کننده های دیگری وجود دارند یا خیر، مساله ی دیگری است).

باید یک بار دیگر تاکید کنیم اگر فکر می کنید به خاطر چینی بودن، برلیانس کیفیت لازم را ندارد، شاید بد نباشد مطلع شوید که تولیدات این شرکت در آلمان پذیرفته می شوند، استانداردهای اتحادیه اروپا را به دست می آورند و به عنوان مثال در چارچوبِ خودرو سازی اسپانیا، با کیفیت به شمار می آیند.

چینی ها قصد عقب نشینی ندارند

پس از تسخیر سطح پایین و اخیرا بالای بازار، چینی ها به پیشروی خود در خودروهای میان رده هم ادامه می دهند. اگر بخواهیم خیلی ساده برلیانس را معرفی کنیم، باید بگوییم بسته به قیمت، واقعا به صرفه و مناسب است. دلیل این اظهار نظر، شرایط ظاهری و کیفیت موتوری برلیانس است.

بگذارید کمی دقیق و تخصصی تر بحث را پیش ببریم. ظاهر عضلانی این خودرو، در کنار المان های کوچک ظاهری(جلو پنجره، چراغ ها و راهنما، کلید، نقش و طرح درب ها و غیره) به شما طرح یک بی ام و را پیشنهاد می کند. اگر خیلی سخت گیر نیستید، باید بگوییم طرح بدنه ی خودرو در القای حس زیبایی و در اختیار داشتن یک خودروی نسبتا لوکس و قابل احترام، موفق عمل می کند.

کار کمی سخت می شود، زمانی که بخواهیم داخل خودرو را توصیف کنیم. اگرچه طرح به نسبت زیباست، اما در مقایسه با نقش خارجی بدنه، حرف چندانی برای گفتن ندارد. از طرفی جنس پلاستیکی کلیدها و داشبورد، شاید کمی توی ذوق بزند، ولی در ورای این نکته، گوشه ی ذهن داشته باشید برای پایین نگاه داشتن قیمت، بالاخره باید جایی ضعیف کار می شده، شما ترجیح می دهید جنس کلیدها ضعیف باشد، یا بدنه و موتور؟ گو اینکه اگر چه طراحی ساده است و کیفیت اجزا و مولفه ها کمی نازل، اما مدیریت فضا کارشناسی و مهندسی شده است. به عنوان مثال صندوق عقب 460 لیتری، هوشمندانه با ارتفاع زیاد کار شده و امکان قرار دادن وسایل حجیم در آن، محقق گردیده است.

برگ برنده ی برلیانس عملکرد بهینه ی موتور است. در انواع دنده ای، اینطور که اعلام شده، خودرو به طور متوسط شش و نیم لیتر سوخت به ازای پیمودن هر صد کیلومتر می سوزاند. برای عملکرد موتوری برلیانس،  استاندارد آلایندگی یورو پنج به دست آمده و موتوری که هزار و پانصد سی سی حجم دارد، می تواند در دور موتور پنج هزار و هشتصد، صد و سه اسب بخار قدرت در اختیار سرنشینان قرار دهد. می دانید معنی این گزاره چیست؟ یعنی اینکه برای ارائه ی عملکرد مشابه در قیاس با رقبا، خودرو متحمل فشار و استهلاک کمتری می شود و این یعنی عمر و دوام بیشتر.

برلیانس و جمع بندی نهایی

این قسمت را نگارش می کنیم با دو هدف. اول اینکه لیستی در اختیار داشته باشیم تا بر اساس آن بتوان یک ذهنیت کلی در اختیار گرفت و دوم به این خاطر تا چکیده ای ایجاد شود برای افرادی که زمان یا حوصله ی مطالعه ی تمامی سطرهای کیفی بالا را نداشته اند.

  • برلیانس یک خودروی میان رده ی چینی است که هوشمندانه طرح و نقش بی ام و را بازآفرینی کرده؛
  • نقطه ی قوت اصلی برلیانس موتور کم استهلاک و با دوام است؛
  • برلیانس مصرف سوخت بهینه ای دارد؛
  • طراحی بدنه ی برلیانس عضلانی، مدرن و زیباتر از رقبای هم رده کار شده؛
  • اگر به دنبال نقطه ضعف ها هستید، شتاب، طراحی داخلی و آپشن های معمولی چیزی است که باید در نظر داشته باشید.

بندهای بالا می شود خلاصه و چکیده ی ویژگی های برلیانس. برای دریافت اطلاعات دقیق تر درباره ی نکات فنی هم می توانید این مشخصات را از روی سایت دریافت کنید، هم خوشحال می شویم حضوری و تلفنی داده های لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

کلمات آخر این مقاله است و اگر بخواهیم جمع بندی کنیم، باید بحث را به این شکل به پایان ببریم، در صورتی که برای خرید خودرو هزینه ای متوسط در نظر گرفته اید و یک اتومبیل بی درد سر می خواهید، برلیانس پاسخگوی نیازهای شما است. البته که آپشن ها هوش از سر شما نخواهند برد، اما کیفیت موتور و بدنه در طراحی و اجرا، کار را به گونه ای پیش می برد که برلیانس را گزینه ای در دسترس و قابل احترام نشان می دهد. به ویژه اینکه درباره ی این یکی تولید چین، خدمات پس از فروش بهتری در نظر گرفته شده است.

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی