• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

بهترین زمان فروش خودرو ، چه وقتی است؟

بهترین زمان فروش خودرو ، چه وقتی است؟

بهترین زمان فروش خودرو ، چه وقتی است؟ 150 150 nilicars

بهترین زمان فروش خودرو ، چه وقتی است؟ امروزه خودرو که به یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای افراد جامعه تبدیل شده‌است، از بازار و علاقه‌مندان بسیار زیادی نیز برخوردار است. رقابت های به‌ وجود آمده در بین سلاطین خودروسازی در جهان باعث شده است که هر لحظه شاهد افزایش تنوع در ساخت خودروها باشیم که این امر نیز سبب شده تا با موضوعات بسیاری مهمی اعم از بهترین زمان فروش خودرو، مواجه شویم.

در کشور ما نیز خودرو به یک کالای ضروری تبدیل شده است که همچنین توانسته است نقش سرمایه را نیز برای برخی از افراد نیز ایفا کند.

مهم‌ترین موضوع در چند سال اخیر دز کشور ما، موضوع بهترین زمان فروش خودرو بوده است که ما در مقاله ” بهترین زمان فروش خودرو چه زمانی است؟ ” به بررسی آن می‌پردازیم با سرزمین خودرو نیلی همراه باشید.

بهترین زمان فروش خودرو ، چه وقتی است؟

تاریخچه اختراع خودرو

طبق تحقیقات بدست آمده اولین خودرو که با یک موتور برونسوز کوچک همراه بود، بر روی یک گاری کوچک نصب شد. این خودرو را زیگفرد مارکوس در سال 1874 میلادی در شهر وین ساخت. موتور این وسیله، موتور بخاری یا برونسوز نام داشت. اما به تدریج با پیشرفت در فناوری و اهتمامی که بر روی ارتقای این اختراع داشتند، موتورهای برونسوز به موتورهای درون‌سوز تبدیل شدند.

در موتورهای درون‌سوز، مخلوط هوا و گاز در داخل سیلندر به وسیله جرقه به احتراق درآمده و روشن می‌شد. اولین نمونه این‌گونه موتورها را یک مهندس آلمانی به نام نیکلاس اتو ساخت. موتورهای امروزی نیز، در حقیقت نمونه تکامل یافته و پیشرفته‌ این نوع موتور محسوب می‌شوند. اما عموما اختراع خودرو را به گات لیپ دایملر یا کارل بنز نسبت داده می‌شود.

بهترین زمان فروش خودرو

حال نوبت به آن رسیده است که به بحث اصلی یعنی بهترین زمان فروش خودرو بپردازیم تا با آشنایی و با علم کامل بتوانیم بهترین انتخاب را در این دوران که حتی فروختن یک جفت کفش هم سخت است، داشته باشیم. با ما همراه باشید:

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای فروش خودروی خود تنها دو شرط لازم و ضروری است: اول آن‌که ماشین سالم باشد و آسیبی ندیده باشد و دوم آن‌که قیمت خودروی کارکرده عادلانه و عقلانی تعیین شده باشد. اما چند فاکتور دیگر نیز در موفقیت فروش خودرو تاثیرگذار هستند که کمتر به آن‌ها توجه شده است.

در این مقاله تلاش ما بر این است که به بررسی تاثیرگذارترین عامل در فروش خودرو بپردازیم تا به شما کمک کنیم بدون کاهش قیمت، خودروی خود را بفروشید. این فاکتور بسیار مهم، زمان انتخاب برای فروش خودرو است.

فصل مناسب برای فروش خودرو

متخصصین در حوزه فروش خودرو معتقدند که انتخاب فصل مناسب برای فروش آن تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت نهایی خودرو و آسانی یا ختی فروش آن میگذارد. بهترین زمان فروش خودرو، بهار و تابستان است.

نخستین دلیل این است که فرآیند خرید خودرو بسیار زمان‌بر است و در فصل سرما ملاقات با فروشنده و تست خودرو برای خریداران به احتمال بسیار زیادی دشوار است.
دومین دلیل این است که در فصل سرما بخصوص زمستان که اکثر مردم مشغول خرید عید و آماده شدن برای سال جدید و همچنین سفرهای نوروز هستند، آن‌قدرها جیبشان پرپول نیست که بخواهند خودرو بخرند که البته درصد بسیار بسیار کمی هم این‌کار را می‌کنند. اما برعکس در تابستان و اواخر بهار که خانواده‌ها در پی محیا شدن برای تعطیلات تابستانی هستند، و عده خیلی زیادی نیز دلشان می‌خواهد سفرهای تابستانی یا گشت و گذار خود را با خودرو جدید آغاز کنند.

سومین و آخرین دلیل تاثیر فصل بر روی فروش خودرو این است که در بعضی از ماه‌های سال، تعداد خودروهایی که برای فروش گذاشته می‌شود، افزایش پیدا کرده و ر نتیجه بازار با کاهش قیمت خودرو مواجه می‌شود که البته این اتفاق برای فروشندگان خوشاید و دل‌چسب نیست.

توجه به وضعیت تقاضا در بازار خودرو

در چند ماه گذشته، قیمت خودرو دچار نوسانات شدیدی شد که احتمالا نیز این روند افزایشی قیمت خودرو ادامه پیدا خواهد کرد. این یعنی تعداد زیادی از افراد که خودرو خود را زمان ارزانی خودرو خریده‌اند، ممکن است برای کسب سود بیشتر خودرو خود را به فروش بگذارند. این بدان معنا است که افزایش تعداد خودروهای برای فروش، و اشباع شدن بازار از خودروهای کارکرده، نهایتا نتیجه‌ای جز کاهش ارزش خودروی کار کرده نخواهد داشت.

بنابراین ضروری است تا بازار خودرو را زیر نظر داشته و زمانی اقدام به فروش خودروی خود کنید که تقاضا برای آن زیاد شده باشد، نه زمانی که به‌دلیل اشباع بازار از خودروی کارکرده قیمت خودرو کاهش یافته باشد.

خودرو را با تغییر نیاز عوض کنید.

یکی‌دیگر از بهترین زمان فروش خودرو، زمانی است که نیازهای شما تغییر کند. عواملی چون: تشکیل خانواده، وجود بچه‌ها، رسیدن سن آن‌ها به سن مدرسه رفتن، تغییر فاصله منزل شما تا محل کار و یا حتی محل زندگی می‌توانند به‌طور کلی نیازهای شما و انتظاراتی که از یک خودرو دارید را تغییر دهد. احتمالا با خد فکر می‌کنید که بهتر است کمی صبر کرده و بعدا خودروی خود را تغییر دهید، ولی حقیقت این است که هرقدر بیشتر در فروش خودرو خود تعلل کنید، ارزش خودروی شما بیشتر کاهش می‌یابد.

فروش خودرو پیش از بالا رفتن کارکرد خودرو

می‌توان گفت که هنگام کارشناسی خودرو و تعیین قیمت خودرو، مهم‌ترین عامل، میزان کارکرد خودرو است. معمولا خودروها پس از گذشتن از مرز 160 هزار کیلومتر کارکرد، دچار افت شدید قیمت می‌شوند. به گفته برخی کارشناسان، گذشتن کارکرد خودرو از مرز 95 هزار کیلو متر نیز باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود. پس درواقع به پایان رسیدن گارانتی خودرو با گذشتن از مرز مشخصی از کارکرد نیز یکی از دلایلی است که باعث می‌شود تا خودرو قیمت پایینی پیدا کند.

معمولا زمانی که خودرو ها به مرز 95 تا 100 هزارکیلومتر می‌رسند، نیاز به تعمیرات زیاد و تعویض قطعات خواهند داشت و این تعمیرات و تعویض قطعات نیز باعث تشدید کاهش ارزش خودرو می‌شوند. بنابراین بهتر است که پیش از آن‌که خودروی شما مستهلک شود، آن‌ را به فروش برسانید.

فروش خودرو در زمان سلامت آن

افراد زیادی هستند که صبر می‌کنند تا خودرویشان دچار آسیب‌های فنی شود و بعد سعی در فروش آن می‌کنند. اینتفکر یکی از اشتباهات بزرگ است که هنگام فروش خودرو ممکن است به ذهن هر کسی برسد. فروش خودرو هنگامی که هنوز برایش مشکل خاصی رخ نداده است بهترین زمان فروش خودرو است. هنگام کارشناسی و قیمت‌گذاری خودرو، خرابی‌ها تاثیر زیادی بر روی کاهش ارزش خودرو گذاشته و برای خریداران منصفانه به نظر نمی‌رسد که خودرویی که به تعمیرات گسترده نیاز دارد را خریداری کنند.

اگر علائمی از استهلاک در خودرو خود مشاهده کردید، بلافاصله و بدون تردید برای فروش آن اقدام کرده تا بدون دردسر برای آن مشتری پیدا کرده و به قیمت مناسب به فروش برسانید.

مدرن‌ترین و مطمئن‌ترین روش فروش خودرو در ایران

همراه مکانیک، بزرگ‌ترین مرجع خرید و فروش آنلاین خودرو است که با کارشناسان مجرب خود، می‌توانند بهترین زمان برای فروش خودروی شما را به شما بگویند. با استفاده از روش فروش سفارشی خودرو توسط همراه مکانیک از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

فروش خودرو بدون هزینه
عدم پاسخ گویی به تماس خریداران
عدم مواجهه با دلالان خودرو
صرفه‌جویی در زمان و جلوگیری از بازدیدهای غیرضروری
فروش خودرو به بهترین قیمت
بستن قولنامه و دریافت مشاوره حقوقی

چگونه خودروی خود را توسط همراه مکانیک، به‌فروش برسانم؟

برای استفاده از خدمات فروش سفارشی خودرو همراه مکانیک کافیست به نشانی hamrah-mechanic.com/car-sell/ مراجعه کرده و خودرو خود را ثبت کنید.
پس از ثبت سفارش شما در سایت همراه مکانیک، کارشناسان با شما تماس می‌گیرند و از خودرو بازدید می‌کنند.
خودرو به صورت رایگان کارشناسی می‌شود.
گزارش کارشناسی خودرو همراه با عکس روی سایت همراه مکانیک منتشر می‌شود.
آگهی فروش خودرو توسط مشاور همراه مکانیک در سایت‌های معتبر منتشر می‌شود.
کارشناسان فروش حرفه‌ای همراه مکانیک به مشتریان پاسخ می‌دهند تا خریدار واقعی را پیدا کنند.
کارشناسان همراه مکانیک تا آخرین مرحله تنظیم و عقد قرارداد همراه شما بوده و مشاوره می‌دهند.

کارشناسان فروش ما در مجموعه ی سرزمین خودرو نیلی آماده ارائه مشاوره جهت خرید خودرو به شما همشهریان اصفهانی هستند.

{سرزمین خودرو نیلی با نیم قرن تجربه در کنار شماست}

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی