• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

جوک نیسان بامزه است

جوک نیسان بامزه است

جوک نیسان بامزه است 1280 960 nilicars

بررسی آخرین محصول از قدیمی ترین برند خارجی که در ایران SUV تولید کرد

نیسان از آن برندهایی است که بد ندارد، هر چه تولید می کند خوب است. در این نوشته به نیسان جوک پرداخته ایم تا مشخص شود محصول یکی از معتبرترین برندهای فعال در بازار داخلی چه در چنته دارد. اما، قبل از شروع رسمی سخن و قلم فرسایی پیرامون ویژگی های فنی، حیف است کمی به خودِ نیسان، تاریخچه اش و محصولات بی نظیری که تولید کرده و می کند نپردازیم.

نیسان، حاصل تجمیع سه شرکت ژاپنی در اوایل دهه ی سی میلادی است. تا قبل از شروع جنگ جهانی دوم، این شرکت توانست اولین محصول خود، “داتسون” را به تولید انبوه برساند و در روزگار جنگ به ناچار، تولید صنعتی را رها کرد تا کمک حال ماشینِ جنگی ژاپن در نبرد با دشمن شود. با خاتمه ی جنگ، رویای قدیمی نیسان دنبال شد و به واقعیت پیوست، خودروهای بی نظیر ژاپنی حالا نه در خیابان های توکیو، بلکه در سراسر دنیا، به ویژه ایالات متحده ی امریکا طرفدار داشتند. به خصوص در گیر و دار بحران سوختی که ایران و تولیدکننده های نفت در دهه هفتاد میلادی به راه انداختند، نیسان توانست خود را به عنوان تولید کننده ای مدرن و پیشرو معرفی کند و با ارائه ی خودروهایی لوکس و کم مصرف، کم کم جای غول های امریکایی و انگلیسی که سوخت می بلعیدند را بگیرد. حالا ژاپنی ها اگر چه جنگ نظامی را از دست داده بودند، اما آبرو و عزت خود را در کارزار اقتصادی در اوج می دیدند.

در بازار ایران اما قصه ی نیسان سر راست تر است. آن ها در دهه ی چهل خورشیدی نوعی وانت(پدربزرگ نیسان آبی های امروزی) قدرتمند به داخل ایران فرستادند و در دهه ی شصت با پاترول هایشان، تبدیل به اولین برندی شدند که SUV یا کراس اور در اختیار ایرانی ها قرار می دهد. پس از این و چند محصول محدود دیگر(مثل ماکسیما)، دیگر خبری از نیسان نبود تا اینکه اواخر دهه ی هشتاد خورشیدی، ما ایرانی ها بار دیگر تصمیم به مجاز دانستن واردات خودرو گرفتیم و در این بازار، خوب یا بد، امروزه در میان شاسی بلندها، نیسان ایکس تریل و نسخه ی کوچک تر آن نیسان جوک، به نوعی آقایی می کنند.

با این مقدمه سراغ بررسی ویژگی های فنی و تکنیکی نیسان جوک می رویم.

نیسان جوک و طراحی منحصر به فرد

در تمام دنیا، هیچ محصولی شبیه به نیسان جوک طراحی نشده است. در واقع نمی توان یک خودرو معرفی کرد و گفت این رونوشتی است از نیسان جوک. نیسان با این طراحی ویژه و منحصر به فرد چند هدف را توامان دنبال می کرده است. برای مثال، باید بدانید نیسان جوک ارزان ترین کراس اور شرکت مذکور است. در نتیجه شرکت ژاپنی از روز اول جامعه ی هدف خود را مشخص کرده، یعنی در زمان طراحی، جوانان مشتریان بالقوه ی خرید نیسان جوک محسوب می شده اند. در نهایت، کار طراحی بدنه به شکلی پیش رفته که در عین زیبایی، منحصر به فرد باشد و شور جوانی را به جوش و خروش درآورد.

کوتاه از طراحی داخلی نیسان جوک

به نظر می رسد تصویر زیر خود گویای اتفاقی که در فضای داخلی نیسان جوک می گذرد باشد. مدرن، زیبا، منعطف و آمیزه ای از علم، هنر و تکنولوژی. روی آپشن ها مانوور نمی دهیم زیرا هر آن چه که می خواهید دارد، اما به یک نکته ی ویژه اشاره می کنیم و آن قابلیت مدیریت فضای عقب خودرو است. توجه داشته باشید، برای اولین بار در سال 2009 طراحی شد و مدل اول این خودرو دو سال بعد، یعنی در 2011 میلادی به بازار آمد. اما پس از گذشت هفت سال هنوز هم منعطف است و کاربردی.

صندلی ها را بخوابانید یا نه، سیصد و پنجاه و چهار لیتر فضایی است که در انتهای این خودرو به شما ارائه می شود. با توجه به این نکته، اجازه دهید با اطمینان بگوییم طراحی نیسان جوک، در داخل و خارج با کیفیت است و قدرتمند.

زیر کاپوت، موتوری که با کسی شوخی ندارد

نیسان جوک قرار است نمونه ی برقی خود را هم در آینده ای نه چندان دور به بازار عرضه کند، اما در حال حاضر برای ما تنها نسخه های بنزینی(و دیزلی) در دسترس قرار دارند. موتور نیسان جوک بسته به نوع و حجم سیلندر می تواند از صد و هفده تا صد و نود اسب بخار قدرت تولید کند. به طور میانگین، انواع موتورهای نیسان جوک در نهایت به سرعت صد و هفتاد کیلومتر در ساعت می رسند و برای حرکت از حالت سکون تا نمایش دادن عدد صد در صفحه ی کیلومتر شمار، تنها به یازده ثانیه زمان نیاز دارند. درباره ی مصرف هم همه چیز به شما بستگی دارد، اگر در مسیرهای باز و بی ترافیک تردد دارید زیر شش لیتر و در صورتی که روزانه با ترافیک دست و پنجه نرم می کنید مصرف اتومبیل شما در هر صد کیلومتر به نه لیتر نخواهد رسید.

جمع بندی نیسان جوک، محصولی که با مزه است

مهم نیست که طرفدار محصولات نیسان باشیم یا نقش و نگارهای اغراق شده ی نیسان جوک به دلمان ننشیند، همه اقرار خواهیم کرد که این محصول جالب، منحصر به فرد و البته با مزه است. به نظر می رسد کار نیسان با مدل جوک آنقدر خوب پیش می رود که هفت سال پس از ارائه ی اولین نمونه، تنها با کمی تغییر در ظاهر(تصویر بالا مدل 2018 است) و افزودن چند قابلیت، می تواند در صدر اخبار بازارهای جهانی قرار بگیرد. کافی است Nissan Juke را در گوگل سرچ کنید تا ببینید تا چه اندازه رسانه ها، از وبلاگ های شخصی یا پایگاه های خبری و تحلیلی به این خودرو پرداخته اند(بر خلاف سایر محصولات که برای دریافت اطلاعات، ناچاریم به وب سایت رسمی خودشان سر بزنیم).

همان طور که دربالا گفتیم، خودرو آن قدر کامل است که نیسان فکر ارائه ی نسخه ی برقی همین بدنه را در سر دارد. در نتیجه اگر از نظر اقتصادی بودجه ای در این محدوده قیمتی برای خرید خودرو کنار گذاشته اید، شاید با قطعیت بتوان گفت هیچ محصولی یارای پا به پا آمدن با نیسان جوک را ندارد.

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی