• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

داستان تولید پراید تا پایان تیر ۹۹ تمام می‌شود

داستان تولید پراید تا پایان تیر ۹۹ تمام می‌شود

داستان تولید پراید تا پایان تیر ۹۹ تمام می‌شود 150 150 nilicars

داستان تولید پراید تا پایان تیر۹۹ تمام می‌شود، در سال 1372 و زمانی که خودروی پراید پا به بازار ایران گذاشت و شرکت خودروسازی سایپا تولید آن را آغاز کرد، هیچکس فکرش را نمی کرد که این اتومبیل زمانی به ارزان ترین و پرفروش ترین خودروی بازار کشور تبدیل شود و همچنان بعد از تقریبا 26 سال شاهد تداوم تولید آن در شرکت خودروسازی سایپا باشیم. اما گویا توقف تولید این خودرو در کشور جدی شده است و بعد از گذشت 26 سال، کم کم باید با این خودروی ارزان قیمت بازار در خطوط تولید سایپا خداحافظی کنیم. در ادامه با سرزمین خودرو نیلی همراه باشید.

داستان تولید پراید تا پایان تیر۹۹ تمام می‌شود

به گزارش سرزمین خودرو نیلی، نماینده رسمی سایپا در اصفهان و به نقل از تجارت نیوز، در آخرین مجمع عمومی فوق العاده شرکت خودروسازی سایپا که در آخرین روز کاری سال 98 برگزار شد، مقرر شده است که تولید انواع مدل خودروی پراید تا قبل از پایان یافتن فصل بهار به طور کامل متوقف شود. به طور دقیق، خردادماه 99 تاریخ تعیین شده برای توقف تولید و کنار گذاشتن تمامی مدل های سایپا پراید از خط تولید شرکت خودروسازی سایپا خواهد بود.

در حال حاضر برخی از مدل های سایپا پراید که آخرین مورد آن به مدل 132 مربوط می شود، از خطوط تولید شرکت خودروسازی سایپا خارج شده است و یک مدل دیگر از این خانواده در ادیبهشت ماه 99 از خط تولید خارج خواهد شد و نهایتا در خردادماه، تمامی مدل های ساپیا پراید از خانواده x100 به طور کامل از چرخه تولید خارج خواهند شد.

سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد: مهمترین نکته در اجرای برنامه کاهش و توقف تولید خودرو پراید، موضوع جایگزینی محصولات در خطوط تولید و البته بازار است که این بخش از برنامه نیز به طور کامل در حال اجراست و محصولات تیبا، کوییک و ساینا جایگزین محصولات خانواده پراید شده و می‌شوند و برای پراید هیچ جایگزین دیگری وجود ندارد، اما توسعه محصولات بر روی پلت‌فرم‌های جدید و اختصاصی سایپا انجام خواهد شد که به زودی جزئیات آن را اعلام می‌کنیم.

سلیمانی در ادامه زمان توقف تولید مدل‌های سواری خانواده پراید در بازار داخلی را اعلام کرد و گفت: همان‌گونه که وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت هم اعلام فرمودند تولید پراید مدل132 تا پایان دی‌ماه 98، پراید مدل111 تا پایان اردیبهشت 99 و پراید مدل131 تا پایان تیرماه 99 به پایان خواهد رسید.

به گفته وی یکی از شاخص های تعیین این زمان بندی، تعداد خودروهای معوق و میزان تقاضای موجود در بازار برای هر یک از مدل‌های پراید است.

سلیمانی در پایان گفت: محصولات خانواده پراید به دلیل مصرف پایین سوخت، قیمت رقابتی و هزینه پایین نگهداری، استهلاک پایین و خدمات پس از فروش ارزان در مقایسه با محصولات سایر خودروسازان، در برخی بازارهای صادراتی گروه خودروسازی سایپا متقاضی دارد که به همین دلیل تولید محدود این خودرو برای صادرات ادامه خواهد داشت و با قیمت بسیار بالاتر از قیمت فروش این خودروها در ایران به فروش می‌رسد.

مدیرعامل سایپا با بیان اینکه محصول پراید به طور متوسط با قیمت حدود 7 هزار دلار در بازارهای صادراتی عرضه می‌شود، افزود: برنامه‌ریزی شده است که تجهیزات و خطوط فعلی تولید محصولات سواری پراید، پس از توقف تولید در ایران به کشورهای مقصد صادراتی منتقل شود.

قیمت پراید پس از توقف تولید چه سرنوشتی خواهد داشت؛ گران می‌شود یا ارزان؟

یک کارشناس خودرو در این باه توضی داد: با توجه به اینکه قیمت خودرو های جایگزین نسبت به پراید بالاتر است اگر تیراژ تولید خودرو های جایگزین افزایش یابد می‌توان قیمت آن‌ها را کاهش داد تا جای پراید را پر کنند، اما با شرایط فعلی خودروسازان بعید است این کار اتفاق بیفتد.

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه افزود: «با توجه به این شرایط احتمالا قیمت پراید همانند دوره‌ای که پیکان از خط تولید خارج شد موقتا افزایش خواهد یافت.»

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو نیز در این باره توضیح گفت: «خودرویی که از خط تولید خارج می‌شود شاید در مقطعی بسیار کم افزایش قیمت را تجربه کند، اما پس از مدتی خریداران به سمت خرید خودروهایی می‌روند که خط تولید آن ها پابرجاست. با حرکت مردم به سمت خرید خودرو های جایگزین طبیعتا قیمت خودروهایی که از خط تولید خارج شدند به مرور به تعادل می‌رسد.

کارشناسان فروش ما در مجموعه ی سرزمین خودرو نیلی آماده ارائه مشاوره جهت خرید خودرو به شما همشهریان اصفهانی هستند.

{سرزمین خودرو نیلی با نیم قرن تجربه در کنار شماست}

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی