• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

دنا یا برلیانس h330 کدام بهتر است؟

دنا یا برلیانس h330 کدام بهتر است؟

دنا یا برلیانس h330 کدام بهتر است؟ 770 480 nilicars

دنا یا برلیانس h330 کدام بهتر است؟، برای مقایسه این دو خودرو در ابتدا بهتر است شناخت لازم را برای پی بردن به اینکه کدام خودرو بهتر است (دنا یا برلیانس) داشته باشیم.

دنا یا برلیانس h330 کدام بهتر است؟

بخش اول:

در این قسمت به معرفی خودروی دنا می پردازیم:

خودروی دنا جز خودروهای داخلی بوده و محصول جدید خودرو سازی کشور ایران می باشد و به تازگی وارد بازار شده است. بسیاری از مردم با شناخت سطحی که از این خودرو دارند بر این اعتقاد هستند که این خودرو نوعی سمند است و آن را  سمند دنا می نامند اما برای این افراد توصیه می شود که این مطلب را تا پایان دنبال کنند تا با این “دنا” آشنایی کامل پیدا کنند.

طراحی ” دنا “بسیار متفاوت و خاص هست که با زیبایی و خلاقیتی که در طراحی صورت گرفته است باعث شد نظر بسیاری از خودرو دوستان  به سمت این خودرو جلب شده و شدیدا به گرفتن اطلاعات بیشتر در زمینه خودروی “دنا” ترغیب شدند طرح دماغه این خودرو، شباهت بسیاری به طراحی دماغه خودرو های میتسوبیشی و دوولاستی دارد. خودروی میتسوبیشی نسل جدید محصولات خودرو سازی کشور ژاپن می باشد و در طراحی قسمت جلو دنا از این خودرو الگو برداری شده است.

علاوه بر این در طراحی داخلی خودروی”دنا ” که تمرکز بیشتری در قسمت زیبایی داشبورد و فرمان شده است و آنچه که بیشتر از هر مورد دیگری در ظاهر داشبورد به چشم می خورد، الگو برداری داشبورد از روی خودروی هیوندا سوناتا می باشد اگر آشنایی قبلی با  خودروی هیوندا سوناتا داشته باشید قطعا می دانید این خودرو محصول مشترک کشور چین و آمریکا می باشد که طراحی داشبورد و کنسول میانی این خودرو از زیبایی خاصی برخوردار بوده و نقطه مثبت طراحی این خودرو می باشد که علاوه بر داشتن طرح زیبا و بسیار خوش دست ، حس و حال خودرو های خارجی را به مشتریان و طرفداران خود منتقل می کند.

گفته می شود در الگو برداری برای طراحی و ساخت خودروی دنا تنها از این دو خودرو استفاده نشده است بلکه اگر به قسمت چراغ ها و گلگیر اسپورت مانند ،خودروی “دنا” دقت کرده باشید متوجه می شوید که شباهت زیادی به ماشین دورگه کرده ای و آمریکایی دوولاستی دارد در واقع این خودرو نیز محصول مشترک کشور آمریکا و کره محسوب می شود.

خودروی دنا از چه آپشن هایی برخوردار می باشد؟

از جمله آپشن هایی که جز نقطه قوت این خودرو محسوب می شود می توان به چند مورد آن اشاره کرد:

1)مجهز بودن به سامانه کروز کنترل

2) دارا بودن سامانه کمک پارک عقب

3)برخورداری از سامانه الکترونیکی مالتی پلکس

4)قابلیت دسترسی به صندوق عقب از داخل اتاق

5) واجد رادیو پخش با مانیتور تصویری و قابلیت پخش فایلهای صوتی و تصویری

6)واجد قابلیت استفاده از سیستم ناوبری

7) مجهز بودن غربیلک فرمان به دکمه های کنترل سیستم صوتی، هندزفری موبایل و کروز کنترل

8) دارای آینه های جانبی برقی، راهنمادار و تاشوی اتوماتیک

9) واجد سیستم پاسخگویی به تلفن همراه (هندزفری موبایل)

10) امکان جابجایی‏ صندلی‏ راننده و صندلی سرنشین جلو به صورت برقی

11)مجهز بودن به سامانه تهویه مطبوع اتوماتیک( فضای داخلی)

12)امکان نصب صندلی کودک (ایزوفیکس)

13) واجد کیسه هوا

بخش دوم

معرفی خودروی برلیانس H330

برلیانس یکی از محصولات خودرو سازی کشور چین می باشد و در مدل های مختلف وارده بازار جهانی شده است، در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی  برلیانس H330 این شرکت بپردازیم.

خودروی برلیانس H330 را می توان به عنوان نوع پیشرفته برلیانسFV معرفی کرد چرا که مدل FV در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط شرکت برلیانس رونمایی شد و طبق تحقیقات انجام شده و اطلاعات به دست آمده در سال های 2013و 2014 استقبالی خوبی از این خودرو شده و  به فروش خوبی دست یافت است، بعد از برلیانسFV مدلH330 با کمی تغییرات و برخورداری از آپشن ها بیشتر در کلاس سدان و هاچبک دسته بندی می شود و مشتریان و طرفداران این خودرو برلیانسH330  با توجه به اینکه جعبه دنده دستی باشد یا اتوماتیک حق انتخاب دارند.

طراحی خودروی برلیانسH330

چرا برلیانسH330شباهت زیادی BMW دارد؟

امروزه چینی ها پیشرفت شگرفی در همه زمینه ها داشته اند و از پیشرفت چشمگیر آنها در صنعت خودروسازی را نمیتوان انکار کرد این در حالی است که خودرو سازان داخلی در سال های اخیر هیچ گونه روند رو به رشدی را از خود نشان نداده اند.

اما برای پاسخ به سوال ایجاد شده باید گفت که شرکت خودرو سازی چین در سال های اخیر همکاری گسترده ای با شرکت خودرو سازی آلمانی BMW دارد و این همکاری و شراکت خودرو سازی این دو کشور باعث شده تا برای طراحی ظاهر خودرو های برلیانس از خودروBMW الگو برداری شود و به همین دلیل است که برلیانسH330 شباهت ظاهری زیادی به BMW دارد.

طراحی قسمت جلوی خودرو برلیانس H330 به صورت حجیم و برجسته می باشد، چراغ ‌های جلو به گونه ای طراحی شده اند که با سیار قسمت های خودرو متناسب باشند، اگر این خودرو را از نزدیک نظاره گر باشید، خطوطی از بخش کاپوت به طرف پنجره ی جلویی کشیده شده است ، همچنین در طراحی قسمت جانبی آن نیز خطوط برجسته ای  از بخش گلگیر جلو تا سمت چراغ های عقب کشیده شده است که تک به تک این طراحی های ظریف زیبایی شگرفی به این خودرو داده و تاثیر بسیار مثبتی در ذهن خریدار داشته و باعث جذب اون به سمت این خودرو می شود. علاوه بر این خطوطی که در طراحی برلیانسH330بیان شد، طراحی قسمت پایینی خودرو خالی از لطف نیست و نباید از تاثیر و نقش بسزای طراحی رینگ‌ های آلومینیومی و تایرهای کوچک چشم پوشی کرد.

خودروی برلیانس H330 از چه آپشن هایی برخوردار است؟

1)واجد كيسه هواي جلو( در هر دو قسمت راننده و سرنشين جلو)

2) واجد سيستم تهويه مطبوع

3)واجد سانروف برقي

4)واجد سنسور دنده عقب

5)امکان تنظيم صندلي راننده در 8 جهت به همراه تنظيم گودي كمر

6)سيستم صوتي (راديو، mp3 ، ورودي USB و ورودي تجهيزات جانبي)

7) دارای سيستم تاشو براي صندلي عقب

8) امکان تنظيم ارتفاع نور چراغ جلو

9) دارای ميله فرمان جمع شونده (مستهلك كننده ضربه)

10) امکان قفل اتوماتيك درها هنگام رسيدن سرعت به  km/h20 همچنین امکان باز شدن خودكار درها هنگام تصادف

11)يادآوري صوتي باز بودن كمربند ايمني

12) قابليت پشتيباني ايزوفيكس( صندلي كودك)

13)دارای سیستم ترمز ABS و EBD

و بسیاری از آپشن های دیگر…

مقایسه مشخصات فنی برلیانسh330 و دنا

خودروی برلیانس H330 در دو مدل دنده دستی ۵ سرعته و اتوماتیک ۴ سرعته اما دنا فقط در مدل دنده دستی ۵ سرعته می باشد.

بهره گیری برلیانسh330 از پیشرانه BM15L با  حداکثر توان تولید ۱۰۳ اسب ‌بخار اما دنا با بهره گیری از پیشرانه EF7 حداکثر توان تولید ۱۱۵ اسب ‌بخار را دارد.

مصرف سوخت برلیانس طبق اطلاعات بدست آمده از سایت سایپا ۶.۴ لیتر در هر 100کیلومتر اما مصرف سوخت دنا ۷.۷۴ لیتر در هر  ۱۰۰ کیلومتر است.

با توجه به معرفی آپشن های هر دو خودرو برای اینکه بتوانیم آنها را مقایسه کنیم و باید به مشخصات فنی هر دو امکانات آنها توجه کنیم که روی کاغذ در هر دو مورد برلیانسH330 یک سر و گردن بالاتر از دنا است و در آخر برای انتخاب برلیانس h330یا دنا؟ انتخاب با شماست.

کارشناسان فروش ما در مجموعه ی سرزمین خودرو نیلی آماده ارائه مشاوره جهت خرید خودرو به شما همشهریان اصفهانی هستند.

{سرزمین خودرو نیلی با نیم قرن تجربه در کنار شماست}

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی