• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

ساینا، خودروی ارزان سایپا

ساینا، خودروی ارزان سایپا

ساینا، خودروی ارزان سایپا 1280 665 nilicars

ساینا، خودروی ارزان سایپا، متقاضیان یک خودروی جمع و جور ارزان بخوانند. قیمت، یکی از پرتکرارترین واژه ها در میان متقاضیان خودروست که گویا گره اش به دست سایپا باز می شود.

اگر پشت فرمانی نرم نشسته باشید و رانندگی را با موتوری قدرتمند تجربه کرده باشید بی تردید خوب می دانید چنین خودرو هایی چه نعمت بزرگی هستند. حتی اگر هوادار دو آتشه خودرو های قوی و قدرتمند هم باشیم باز هم باید اعتراف کنیم گاهی زورمان به این چنین خودرو ها نمی رسد و ناگزیر می شویم برخلاف میل باطنی مان دست روی خودرو های ارزان بگذاریم.

خودروسازان که نیاز بازار را خوب پیش بینی کرده اند و به اصطلاح دستمان را خوب خوانده اند، کیفیت و قیمت را گاهی به زور هم که شده زیر یک چتر می آورند تا با عرضه خودرویی ارزان ما را به هدفمان برسانند و البته خودشان را به سود.

خوب می دانیم بازار خودرو های زیر 30 میلیون تومان در ایران با تنوع میانه خوبی ندارد شاید به همین خاطر است که بیشتر افراد با شنیدن کلمه ارزان به سرعت پرچم پراید را بالا می برند، باری تصمیم گرفته ایم در این مقاله بگوییم ساینا هم گزینه مناسبی است برای آنان که به دنبال یک خودروی جمع و جور و ارزانند. لطفا با ما همراه باشید.

مقدمه ای بر ساینای سایپا

با یک خودرو سدان طرفیم، از دیگر تولیدات سایپا که تلاش شده بیش از پولی که پرداخت می کنید خواسته هایتان را از خودرو برآورده سازد (در سال 95 سایپا نسخه هاچبک ساینا را عرضه کرد و آن را کوئیک نامید). بهتر است همین ابتدای کار بگوییم رونمایی از ساینا در دو نمونه دستی و اتوماتیک صورت گرفته بنابراین از همین ابتدا، مقاله را با نگاهی خوب دنبال کنید ضمن این که نوع اتوماتیک در دو تیپ لوکس (فول آپشن) و SE-A به دست مشتریان می رسد.

آیا به طراحی خارجی ساینا دل خوش باشیم؟

اهل فن از ساینا به عنوان یک خودرو جوان پسند و اسپورت یاد می کنند، نگاهی گذرا به طراحی خارجی شاید بتواند این گمانه را تقویت کند که آری! ساینا خودروی خوش استیلی است اما کمی که دقیق می شویم می بینیم ” آنطور هم که باید چنگی به دل نمی زند”.  قبول داریم قسمت هایی چون چراغ های جلو و سپر همرنگ با بدنه مستحق ستایشند اما اجازه دهید نگاهی هم به دیگر قسمت ها داشته باشیم.

یکنواختی قسمت های جانبی ساینا بیننده را به ستوه می آورد، همان چیزی که سایپا در تیبا هم بدان متوسل شده بود. حال مطمئن می شویم سایپا، مصر به طراحی این چنینی است! سایپا در جلو پنجره هم خلاقیتی به کار نبرده و با تعبیه یک لوگوی بزرگ در جلو پنجره ثابت کرده حرفی زیادی برای گفتن ندارد. در بخش پشتی ساینا، اگر از طراحی چراغ ها فاکتور بگیریم مابقی فاقد خاصیتی خیره کننده و جذابند، از آن سپر بزرگ عقب گرفته تا آینه های بغل مزین به پلاستیک های سیاه و رینگ هایی که گویی بی توجه به اندازه چرخ ها لحاظ شده اند.

با همه این ها طراحی خارجی ساینا با توجه به اسپورت و جوان پسندانه بودن نگاه ها را به خود جلب نموده است.

طراحی داخلی و کابین ساینا

وارد کابین که می شویم رنگ خاکستری ادوات مختلف با هم، همنوا می شوند و یک نمایشگر دیجیتال به چشم می خورد که ساعت و تاریخ را گوشزد می کند هرچند همان طور که گفتیم در تیپ لوکس ساینا، این نمایشگر جایش را به مانیتوری لمسی تقدیم نموده است. در صندلی ها از مواد اسفنجی و نرم استفاده شده تا این قطعات از حالت بی مصرف و خسته کننده خارج شوند و حداقل به عنوان یک آپشن جذاب معرفی گردند. در ساینا فضای کافی برای سرنشینان وجود دارد و با خیال آسوده می توانید در خودرو بنشینید و به دل جاده بزنید.

صندوق 420 لیتری نقش کلیدی در ساینا بازی می کند و یک امتیاز دیگر به مزایای آن می افزاید.

پیشرانه ساینا، راضی کننده و مناسب

مُهر تأیید استاندارد یورو 4 اروپا بر پیشرانه ساینا خورده تا دلمان قرص شود این موتور 1.5 لیتری با حداکثر قدرت 87 اسب بخار و حداکثر گشتاور 128 نیوتن متر، قدرتمند است و قابل قبول. البته به همین جا ختم نمی شود و گزارشات اخیر حاکی از آنند که این پیشرانه به استاندارد یورو 5 نیز به زودی ارتقا می یابد پس تا این جا می پذیریم که ساینا در قسمت موتور کم نگذاشته و پرونده این بخش را می بندیم (منظورمان این نیست که ساینا برترین موتور بازار را به نام خود زده بلکه بر این باوریم با این قیمت، چنین موتوری رضایت بخش است).

سایپا در ساینا وعده داده در عرض 12 تا 13 ثانیه، رسیدن به سرعت 100 کیلومتر را برایتان محقق سازد.

یادآور می شویم، بر حسب نوع گیربکس، خودرو ساینا در دو گروه گیربکس دستی و اتوماتیک طبقه بندی می شود که یک امتیاز مثبت دیگر برای این تولید سایپا به حساب می آید.

ساینا، از ترمز های دیسکی تا ABS

چند سالی است که ترمز ABS و EBD به آپشنی ساده و حتی دم دستی برای خودرو های لوکس بدل شده به طوری که اگر یک شرکت مطرح و به اصطلاح کارکشته از این آپشن ها چشم پوشی کند و خودرویی را بدون حضورشان راهی بازار نماید، صدای اعتراض همه بلند می شود، با این حال وجود چنین ترمزی در ساینا می تواند یک آپشن درجه یک و ناب قلمداد گردد و حداقل ما را مجاب کند سایپا تنها سر و ته این خودرو را بهم نیاورده و نکات ایمنی و اصولی مغفول نمانده اند. (ناگفته نماند جای خالی آپشن هایی چون ESP و TSC در ساینا احساس می شود).

سایپا، نه محض تنوع بلکه جهت فراهم ساختن آرامش بیشتر سرنیشنان، در نمونه های لوکس ساینا از سنسور پارک دنده عقب استفاده کرده، سیستم تهویه مطبوع دیجیتال بکار گرفته و شیشه های عقب را به بالابر های برقی مجهز نموده است.

در ادامه این لیست نمایشگر 7 اینچی خودنمایی می کند و استارت دکمه ای به چشم می خورد. ساینا با وجود آپشن هایی چون ناوبری ماهواره ای و نمایشگر باد لاستیک ها رنگ و بویی خوشایندتر به خود گرفته است.

صحبت پایانی

اگر خواهان خودرویی ارزان هستید می توانید ساینا را خریداری نمایید که در مقایسه با پراید و دیگر خودرو های اقتصادی، ایمن تر طراحی شده و به حیث زیبایی نیز حرفی برای گفتن دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

کارشناسان فروش ما در مجموعه ی سرزمین خودرو نیلی آماده ارائه مشاوره جهت خرید خودرو به شما همشهریان اصفهانی هستند.

{سرزمین خودرو نیلی با نیم قرن تجربه در کنار شماست}

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی