• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

سراتو از کیا، محصول محبوب کره ای در سراسر دنیا

سراتو از کیا، محصول محبوب کره ای در سراسر دنیا

سراتو از کیا، محصول محبوب کره ای در سراسر دنیا 1422 948 nilicars

بررسی دلایل محبوبیت سراتو در ایران

ارتباط تاریخی ما با کره ای ها در صنعت خودروسازی واقعا جالب است. البته که موضوع بحث ما معرفی خودروی سراتو است اما بد نیست در حد چند سطر این موضوع را در نظر داشته باشیم که سنگ بنای تولید خودرو در ایران و کره همزمان گذاشته شده است.

کمپانی کیا در ابتدا به ساخت دوچرخه مشغول بوده در حالی که امروز در امریکا، چین، ویتنام و اسلواکی کارخانه ی تولیدی(نه نمایندگی) دارد، سرگذشت تولیدات داخلی را که شما بهتر از ما می دانید. باری، محصولاتی که با این نام وجود دارند، در واقع زیر مجموعه ی هیوندای محسوب می شوند و در سراسر دنیا با نامی معتبر، مطرح هستند.
نگاهی به آمار و ارقام بازار نشان می دهد که سراتو کیا یکی از پرفروش ترین محصولات حاضر در بازار ایران، به ویژه اصفهان است. در ادامه مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت، اما به خاطر داشته باشید که سراتو در دو مدل وارداتی و تولید(مونتاژ) داخل در بازار قابل دسترسی است.

برای شروع بحث و شناخت اولیه، سراغ caradvice.com.au رفتیم تا بدانیم خارجی ها درباره ی سراتو چه می گویند. در اولین نگاه و بدون پرداختن به جزئیات، می توان سراتو را یک خودروی بهینه یا به صرفه معرفی کرد. به بیان دقیق تر، در رنج قیمتی مشخص، سراتو کیفی ترین حالت ممکن را در تمامی ابعاد ارائه می دهد. طراحی داخلی و خارجی مدرن در کنار موتوری با دوام و کم مصرف بارزه های اصلی این خودروی کره ای هستند.
سراتو کیا در حجم موتورهای یک و نیم و دو لیتری(1600 و 2000 سی سی) به صورت دنده ای اتوماتیک تولید می شود. به خصوص در مدل موجود در بازار ایران، طراحی دینامیک بدنه بیش از هر چیزی توجه مخاطب را به خود جلب می کند.

حالا اگر بخواهیم گریزی به مسائل فنی داشته باشیم، باید روی این مساله دست بگذاریم که بدنه ی خارجی، تنها در بعد زیبایی و جلوه کارآمد نیست، بلکه با بهره گیری از اصول ایرودینامیک، خودرو در هر سرعتی، کمترین اصطکاک را با محیط پیرامون خود تجربه می کند و این یعنی، مصرف سوخت کمتر، عدم اعمال فشار غیر ضروری به موتور برای صرف توان بیشتر و در آخر، هندلینگ و قدرت مانوور بیشتر.
شاید برایتان سوال باشد که با این همه تعریف از بدنه، چرا کابین داخلی تصویر اصلی این نوشته را به خود اختصاص داده، پاسخ ما در بررسی های بین المللی نهفته است. بررسی سایت های خارجی نشان می دهد آن چه سراتو را به ویژه در اروپا محبوب کرده، طراحی داخلی اعجاب انگیز است.

فضایی باز و راحت که با دنیایی از امکانات و آپشن تزیین شده، چیزی نیست که به راحتی از کنارش بگذریم. در واقع کیا در طراحی داخل سراتو، اوج هنر و خلاقیت متخصصان خود را به خرج داده است. در نتیجه اگر از آن دسته افرادی هستید که بر اساس کابین داخل تصمیم می گیرند، شاید لازم باشد با دقت بیشتری سراتو را در بین گزینه های مورد نظر خود قرار داده و مد نظر داشته باشید.

بار دیگر به موتور سراتو باز می گردیم. چیزی که کیا در زیر کاپوت خودروی خود قرار داده، یک موتور چهار سیلندر خطی با شانزده سوپاپ است، برای نمونه های دو هزار سی سی به طور متوسط در دور شش هزار و دویست، صد و پنجاه و شش اسب بخار قدرت تولید می شود. برای اطلاعات بیشتر و مشاهده ی اعداد و ارقام در جدولِ قابل مقایسه، به بخش مشخصات فنی مراجعه کنید. روی هم رفته و به طور کلی، به نظر می رسد اگر برای خودروهای موجود در ایران بر اساس قدرت موتور یک لیست درست کنیم، سراتو عضوی از بالا نشینان جدول خواهد بود.

کیا روی ایمنی سراتو تاکید ویژه ای دارد. این ایمنی ناشی از همکاری اعضا و قسمت های مختلف سراتو است. از کیفیت کیسه های هوا گرفته تا ترمز و استحکام شاسی. بگذارید اینگونه بگوییم، کیا تلاش کرده تا نشان دهد کیفیت، ایمنی، دوام و استحکام اهمیت بیشتری دارد تا پر کردن ماشین با آپشن، یا تمرکز روی پدیدآوردن سرعت، شتاب یا قدرت های عجیب و غریب.

این گزاره به معنای لنگیدن کمیتِ سراتو در این حوزه ها نیست، بلکه تنها با این هدف بیان شده که نشان دهد کارایی، کنترل، هندلینگ، ایمنی و دوام اولویت بیشتری برای کیا دارد.

حال که کم کم به پایان بحث نزدیک می شویم قصد پرداختن به مطلب مهم و چالش برانگیزی را داریم. پس از گشت و گذار در دنیای انگلیسی زبان، سری به نوشته و نقدهای فارسی زدیم. نتایج کمی شوکه کننده بود. مثلا در یکی از سایت ها مطلبی نوشته شده بود با این مضمون که چون نمونه ی مونتاژ داخل به جای روکش صندلی چرم، روکش پارچه ای دارد نباید سراتو خرید. بیایید دقیق تر به همین مطلب بپردازیم.

سراتو وارداتی یا سراتوهای داخلی؟

در همین ابتدا باید به شما یک توصیه کنیم. سری به تعرفه های واردات خودرو بزنید بعد ادامه مطلب را مطالعه کنید. منظورمان این است که وقتی تفاوت قیمت محصول داخلی و وارداتی مشاهده می شود، اکثریت این باور را دارند که حتما کاسه ای زیر نیم کاسه است و این سراتو، سراتوی کیا نیست. پاسخ سوال منفی است، یعنی اگر چه آن چه در ایران عرضه می شود مدلِ روز بازارهای جهانی نیست، اما بی شک خودِ خودِ سراتو است.

اگر بخواهیم دقیق تر مطلب را ادامه دهیم باید بگوییم بخش اعظم تفاوت قیمت سراتوی وارداتی با نمونه ی داخلی ناشی از تعرفه های شدید گمرکی است و در وهله ی دوم به دلیل حذف بعضی از آپشن های لوکس پدید آمده. اما در بعد موتور، اسکلت و بدنه، مهندسی فضای داخلی و غیره، مو لای درز کیفیت کار نمی رود.
تعارف که نداریم، حتی اگر تولید کننده های داخلی قصدِ تغییر کیفیت موتور را هم داشته باشند، اگر نگوییم تخصص، حداقل تکنولوژی لازم برای این کار را در اختیار ندارند(به مقدمه ی ابتدایی بحث رجوع کنید). در نتیجه اگر از ویژگی های سراتو کیا خوشتان آمده و تنها عامل بازدارنده نقد های غیر کارشناسی یک وبلاگ نویس جوان و جویای نام است، به شما اطمینان می دهیم به جز در آپشن های لوکس، هیچ تفاوت کیفی بین تولید داخلی و وارداتی وجود ندارد.

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی