• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

سرزمین خودرو نیلی پنجاه ساله شد

سرزمین خودرو نیلی پنجاه ساله شد

سرزمین خودرو نیلی پنجاه ساله شد 150 150 nilicars

از تعمیرگاه 109 تا نمایندگی نیسان

دهه چهل میلادی است، ایران سیاه و سفید است، چرخ صنعت شروع به گردش کرده و پیکان، آریا، شاهین و ژیان تولید می کند. شرایط در حال گذار کشور از یک سو و لذت نشستن پشت فرمان موتورهای بنزینی از سمتی دیگر، دست در دست رشد اقتصادی و پدیدآمدن طبقه متوسط، شرایطی به وجود می آورند که تقاضا برای خدمات، خرید و سرویس دهی به خودرو را روز به روز ارتقا می دهد.

به رسم قدیمی این دیار اما، تمامی امکانات در پایخت انباشت شده و می طلبد هر کس در گوشه ای آستین هایش را بالا بزند و ثمره ی پیشرفت کشور را به ناحیه ی بومی خود بیاورد. در اصفهان، احمد نیلی پیش قدم می شود، در حاشیه ی زاینده رود همیشه زیبا، زمینی به مساحت هزار و هشتصد متر از خیابان حکیم نظامی را بر می گزیند و نمایندگی آریا، شاهین و جیپ را تاسیس می کند.

“این نوشته قصه ای است از هزار و سیصد و چهل و شش، تا به امروز”

شرحی بر سرگذشت روزهای گذشته

در آن روزها نه دغدغه های محیط زیستی ایجاب می کرد که خودروها کم مصرف تولید شوند و نه قیمت بنزین انتخاب مشتری را محدود می کرد، در تمام دنیا، عشق سوار شدن شش و هشت سیلندرهای غول پیکر موج می زد و در کوچه و خیابان صدای غرش اسب بخارهای باورنکردنی به گوش می رسید. دست و پا کردن یک اتومبیل با این شرایط اما کار آسانی نبود. منظور این است که حتی اگر جیب شما پر از پول بود، به راحتی نمی توانستید مثل امروز به یک نمایندگی مراجعه کنید و با اتومبیل دلخواهتان بیرون بیایید، اگر در اصفهان بودید، راهی وجود نداشت مگر تعمیرگاه 109 و احمد نیلی که با تخصصش در خرید، تعمیر و سرویس انواع خودروها حسابی معروف دیار نصف جهان شده بود.

علاوه بر علم، فن و تکنیک انتخاب اتومبیل های محبوب و واردات آن ها به اصفهان، برخورد مشتری مدار و خدمات پس از فروش مثال زدنی باعث شد تا نام و آوازه ی نیلی از اصفهان فراتر رود و در کشور روی او به عنوان یک بازیگر تاثیرگذار در صنعت خودروسازی حساب باز کنند.

به تبع همین اتفاقات، او اهمیت جایگاهی که بدان دست یافته بود را درک کرد و سال به سال در جهت ارتقای دانش و حرفه اش گام برداشت. به عنوان مثال، وقتی در سال پنجاه و یک، ایران جنرال موتورز را به صورت رسمی تاسیس کرد، احمد نیلی در صف اول کسانی قرار گرفت که قرار دوره ی پیشرفته ی خودروی کادیلاک را گذراندند.

برای آن دسته از افرادی که اهمیت این امر را آن طور که باید و شاید درک نکرده اند باید بگوییم، کادیلاک در آن دوره، یکه تاز بود و بی رقیب در بازارهای داخلی ایالات متحده و سرتاسر دنیا پیش می رفت. شاید اگر خودروی مذکور را با پورش و مدل های آخر تویوتا مقایسه کنیم، بازهم جفا در حق کشتی امریکایی دهه ی هفتاد میلادی باشد.

روزهای پس از انقلاب، از رکود و سختی تا رشد و بالندگی

انقلاب شد و در پی تغییرات طبیعی شرایط آن روزگار، نام جنرال موتورز به پارس خودرو تغییر یافت. در شرایط روزهای اول، از حجم تولیدات کاسته شده بود و تهیه ی اتومبیل نو کار سختی بود زیرا رقابت در بازار برای به خدمت گرفتن تعداد محدود وسیله همواره فضایی منحصر به فرد ایجاد می کند.

اما فعالیت نمایندگی قصه ی ما نه تنها کم نشد، بلکه در سال های بعد جیپ، توسن، سیمرغ، نیسان پاترول هم به لیست بلندبالای فروش و ارائه ی خدمات پس از فروش و تعمیر افزوده شد.

جنگ به اتمام رسیده بود و بنا بر گشایش فصلی جدید در صنعت خودروی کشور گذاشته شد. در ابتدای سال هفتاد و سه، وقتی قرار شد واردات دوو اسپرو به عنوان اولین خودروی لوکس پس از انقلاب کلید بخورد، مدیران شرکت کرمان خودرو سراغ نمایندگی با سابقه ی اصفهان آمدند و نتیجه غیر قابل باور بود.

مدیرعامل وقت کرمان خودرو اظهار داشت، بیست درصد فروش محصولات این شرکت در اصفهان صورت گرفته است و به همین خاطر، تعمیرگاه 109 که حالا نمایندگی نیلی نامیده می شد، به عنوان یکی از پرچمداران فروش انتخاب شد.

تغییرات از راه می رسند، دمیده شدن جانی تازه در کالبد مجموعه

تا به اینجای کار، احمد نیلی به تنهایی گلیم مجموعه را از آب درآورده و به نظر می رسد لازم است تا فردی جوان، با انرژی و البته  متخصص به مجموعه اضافه شود و سرعت پیشروی نمایندگی را ارتقا دهد. مانند تمامی کسب و کارهای خانوادگی، قرعه به نام فرزند پسر می افتد. اما نکته ای که در این جا وجه تمایز را می سازد این است که محمدرضا نیلی برای اضافه شدن به مجموعه چیزی فراتر از رگ و ریشه ی پدر دارد و این را در عمل نشان می دهد.

او که دانش آموخته ی مهندسی صنایع است، به عنوان کارشناس فنی به تیم مدیریتی اضافه می شود و دستاورد تلاش هایش در سال هشتاد و سه نمایان می شود. جایی که سرزمین خودروی نیلی تبدیل به اولین نمایندگی اصفهان می شود که گواهینامه ی ایزو نه هزار دارد.

فعالیت های در شاخه های مختلف اما هماهنگ و موازی گسترش می یابند

شرکت پارس خودرو با سایپا ادغام می شود، در نتیجه خانواده ی نیلی واکنشی معقول نشان می دهد و با ثبت شرکت کیان کار صفاهان در اصفهان تحت عنوان نمایندگی سی و سه، هجده به طور همزمان محصولات سایپا و پارس خودرو را عرضه می کند.

با فرارسیدن سال هشتاد و شش، نمایندگی آسان موتورز هم اخذ می شود و پای هیوندای هم به صورت رسمی به اصفهان باز می شود. این در حالی است که یک سال قبل ، مدیران خودرو محصولات محبوب ام وی ام را هم به دست سرزمین خودرو نیلی سپرده است و مهم تر از آن، همکاری با نیسان آغاز شده است.

حالا گاراژی که روزگاری انواع و اقسام خودروها را تعمیر می کرد و امکان نداشت در راه مانده ای را نا امید کند، هماهنگ با نیازهای روز پیش آمده و سعی دارد همچنان پرچم اصفهان را در عرضه و ارائه ی خدمات پس از فروش بالا نگاه دارد.

“به ما اعتماد کنید، ما 50 سال این راه را زندگی کرده ایم…”

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی