مدیران خودرو از برند فونیکس رونمایی کرد

مدیران خودرو از برند فونیکس رونمایی کرد، مدیران خودرو در جریان یک مراسم، از برند لوکس و جدید خود موسوم به فونیکس رونمایی کرد. برند فونیکس جایگزین نشان تجاری چری در ایران خواهد شد و از این پس شاهد عرضه محصولات لوکس مدیران خودرو با برند فونیکس خواهیم بود. سه محصول جدید مدیران خودرو یعنی تیگو ۸ پرو، تیگو ۷ پرو و آریزو ۶ پرو با برند فونیکس به بازار ایران عرضه خواهند شد. در ادامه با سرزمین خودرو نیلی همراه باشید.
فونیکس، نام برند جدید مدیران خودرو بوده که محصولات لوکس چری را پوشش خواهد داد. معنی آن ققنوس بوده و برای اینکه معادل فارسی آن، ایرانی جلوه داده شود، مدیران خودرو آن را سیمرغ می‌نامد.

براساس اعلام شرکت ذکر شده، برند فونیکس (FOWNIX) با شعار تکنولوژی، لاکچری و سرویس به بازار معرفی می‌شود. از جهت تکنولوژی، برخی محصولات فونیکس مجهز به سامانه ADAS هستند که کم‌تر خودروی موجود در بازار ایران به این سامانه مجهز است. در زمینه لاکچری، طبیعتاً به لحاظ قیمتی که خواهند داشت، در رده بالاتری از برخی خودروهای چینی‌ قرار خواهند گرفت و به همین علت، باید خودروهای فونیکس را لوکس بنامیم

و اما سرویس؛ این‌طور که بیان شد، با معرفی و رونمایی برند فونیکس به بازار ایران، شاهد ارتقاء کیفی سطح خدمات قابل ارائه در نمایندگی ها بوده و هم‌چنین شاهد افزایش میزان گارانتی محصولات فونیکس نسبت به سایر خودروهای مدیران خودرو خواهیم بود.

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-مدیران خودرو از برند فونیکس رونمایی کرد

خودروهای برند فونیکس

بابک صدرایی به عنوان مدیر مارکتینگ و بازاریابی شرکت مدیران خودرو، خبر از عرضه چهار محصول طی سالهای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ میلادی داد.

اولین خودرو این برند که به احتمال زیاد در نیمه اول دی‌ماه به فروش خواهد رسید، تیگو۸ پرو است. پس از تیگو۸ پرو، نوبت به برادر کوچک‌تر یعنی تیگو۷ پرو خواهد رسید. این خودرو هم احتمالا تا اواخر سال ۱۴۰۰ شمسی پا به خیابان های کشورمان با پلاک ملی خواهد گذاشت.

اما نوبت به اولین سدان میلیاردی مدیران خودرو می‌رسد؛ آریزو۶ پرو. آریزو۶ پرو هم باتوجه به برخی مشخصات، قرار است تا با برند فونیکس عرضه شود. خودرویی که در سال ۱۴۰۱ وارد بازار خواهد شد و حرف های بسیاری را باتوجه به مجهز بودن به سامانه ADAS خواهد زد. نسخه پرو آریزو۶ پرو، از نظر فنی با نسخه قبلی خود تفاوت زیادی نداشته و تنها تغییری که در قوای فنی این خودرو اتفاق افتاده، بروزرسانی موتور آن بوده که هم اکنون توانایی تولید ۱۵۶ اسب بخار، قدرت و ۲۳۰ نیوتن متر، گشتاور را دارد.

و درنهایت، نوبت به جدیدترین محصول کمپانی چری می‌رسد. اومودا ۵! کراس اووری با طراحی کوپه‌ای شکل که قرار است تا احتمالا در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ هم‌زمان با بازار چین، در ایران هم مونتاژ شود.

 
سرزمین خودرو نیلی-nilicars-مدیران خودرو از برند فونیکس رونمایی کرد

کنفرانس خبری مدیران خودرو

پس از رونمایی از برند فونیکس، مدیران شرکت مدیران خودرو در کنفرانسی، سعی در پاسخگویی به سوالات خبرنگاران و اصحاب رسانه داشتند. در این رابطه، خبرنگاران چند سوالی را از جک لی، مدیرعامل چینی شرکت مدیران خودرو پرسید که به شرح ذیل است:

سوال اول: گارانتی در نظر گرفته شده برای محصولات فونیکس چند ساله و چگونه خواهد بود؟

جک لی: در زمان مقرر، خودمان بطور رسمی اعلام خواهیم کرد: اما این را میتوانیم بگوییم که گارانتی خودروهای فونیکس نسبت به محصولات قبلی ام وی ام و چری طولانی تر بوده و با سطح کیفی بالاتر…

سوال دوم: آیا خودرو آریزو۶ پرو هم با سیستم ADAS عرضه خواهد شد؟

مدیرعامل مدیران خودرو: بله؛ همه خودروهای برند فونیکس با سامانه ADAS عرضه خواهد شد و تنها تفاوت آنها در لول‌بندی هایشان است.

سوال سوم: آقای لی، باتوجه به اینکه نسخه فیس لیفت تیگو۸ پرو در بازار چین دیده شده و احتمالا هم بزودی معرفی شود، آیا شرکت مدیران خودرو برنامه دارد که نسخه فیس لیفت تیگو۸ پرو را وارد ایران کند؟

جک لی: ما بزودی کامل‌ترین نسخه تیگو۸ پرو را وارد بازار ایران خواهیم کرد (همان نسخه رونمایی شده در مراسم). نسخه جدید و فیس لیفتی که چری در چین بزودی معرفی خواهد نمود، تفاوت بسیار محدودی با نسخه بازار ایران دارد. هم‌چنین درصورتی که برند مادر (چری) این نسخه را برای بازارهای بین المللی عرضه کند، با بررسی شرایط، ما هم نسخه فیس لیفت را به بازار ایران خواهیم آورد.