• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

مروری بر تفاوت های آریزو5 معمولی و توربو

مروری بر تفاوت های آریزو5 معمولی و توربو

مروری بر تفاوت های آریزو5 معمولی و توربو 1080 720 nilicars

مروری بر تفاوت های آریزو5 معمولی و توربو، آریزو5 معمولی و توربو چه تفاوت هایی دارند؟ باید اعتراف کنیم خوش اقبال بوده ایم که زندگی را در عصری تجربه کرده ایم که دغدغه ابرقدرتان، تسهیل زندگی در کره خاکی است، چه آن که خودرو را هدف خویش قرار داده و چه افرادی که در دیگر حوزه ها سختگیرانه مشغول به فعالیتند ساعت ها برای رونمایی از یک تکنولوژی بدیع تلاش می کنند که این امری است قابل تحسین.

مروری بر تفاوت های آریزو5 معمولی و توربو

در میان تیتراژ های خودرو سازی، هر روز نام تازه ای به چشم می خورد و هر روز رقیبان بیشتری وارد گود رقابت می شوند. برخی ها همسو با جریان رودخانه پیش می روند، به کپی برداری متوسل می شوند و به دنبال آن، سقوط کارشان را به عینه می بینند، ریزش هوادارانشان را مشاهده می کنند و گاه حتی از تخت سلطنت به زیر کشیده می شوند. اما تجربه ثابت کرده برای دیده شدن به ناچار می بایست مسیر درستی را انتخاب کرد از این رو آنان که همیشه مایل بودند خلاف آب شنا کنند و حاشیه های تازه برای خود بسازند همیشه حرف اول و آخر را در این صنعت می زنند.

آن ها که به خود سخت می گیرند، گویی هیچگاه رنگ شکست ندیده اند، مصمم می روند، با اراده می جنگند و نبوغ را در تمام تولیداتشان به رخ جهان می کشند، در نهایت نتایج متفاوتی را به تماشا می نشینند و طرفدارانشان با ولع از محصولاتشان استقبال می کنند.

لپ کلام این که خلاقیت و نوآوری خودروسازان جدید بدون اغراق صنعت خودروسازی را دستخوش تغییر ساخته است، چری که این روز ها به شرکتی پخته بدل شده و معروف تر از قبل گردیده، به خوبی ثابت کرده دستی در این حوزه دارد و می تواند به پیشبرد این صنعت کمک شایانی نماید. این شرکت نام آشنای چینی گاه از خودرو هایی رونمایی می کند که مشابهش را به ندرت سراغ داریم.

بهتر است پس از این مقدمه بحث اصلی را به میان بکشیم و به بطن موضوع برویم. تصمیم داریم آریزو5 معمولی و توربو را با هم مقایسه کنیم و تفاوت هایشان را برشماریم. مایلیم تا پایان همراهمان باشید.

محبوبیت چری در ایران

چری پیشرانه ای از جنس قدرت در تولیداتش بکار می گیرد با این امید که راننده لنگ نماند، بتواند جاده ها را در نوردد و یک رانندگی هیجان انگیز را تجربه کند. به رغم مساعدت های آشکار این کمپانی چینی و به رغم این که آریزو5 از جمله تولیداتی بود که چری خوب توانست پزش را دهد، با این حال پس از حضور آریزو5 در بازار های ایران، زمزمه هایی به گوش رسید مبنی بر این که شتاب آریزو5 راضی کننده نیست و قدرت موتورش هنوز هم جا برای بهتر شدن دارد. خلاصه این که این آپشن در لابلای دیگر موارد گم شد، رنگش را باخت و کمی جدال آفرین قلمداد گردید.

هرچند آریزو 5 آپشن های متعددی در چنته داشت اما این مورد حاکی از آن بود که ایده چری آن طور که باید پخته نبود و تغییراتی را طلب می کرد.

این شد که چری چندی بعد پا را فراتر گذاشت، روی این قسمت فوکوس کرد و برای اجابت خواسته هوادارانش، با ارائه نسخه توربو آریزو5 مخاطبانش را به چالش کشید و بار دیگر یادآور شد صدایشان را رسا می شنود و برآورده ساختن نیازشان را نشانه گرفته است.

وقتی سیستم توربو به آریزو5 اضافه می شود

استفاده از سیستم توربو در آریزو5، حسن ختام خلاقیت ابرشرکت چشم بادامی هاست که به موجباتش، آریزو5 جای پایش را محکم تر کرد و با اقتدار در میان قوی ترین ها درخشید. به همت چری و با حضور این تکنولوژی بدیع، شتاب آریزو5 دستخوش تغییر گشت و خود را به رقم 9.2 رساند.

در رأس همه این ها باید اشاره کنیم که سیستم توربو در نقش یک ناجی سبب می شود آن موتور 1.5 لیتری آریزو5 بتواند نیرویی به قدرت 200 نیوتن متر و قدرت 147 اسب بخار ارائه دهد و چری را به تحقق آرمان هایش برساند.

بهتر است دقیق تر پای ارقام و اعداد را به میان بکشیم بلکه تغییرات برایتان ملموس تر باشد. پیشرانه آریزو5 معمولی که مخاطبان خیلی روی خوشی به آن نشان ندادند معادل 116 اسب بخار بود حال آن که در نمونه مجهز به توربو همان طور که اذعان نمودیم این رقم جایش را به 147 اسب بخار می دهد. حداکثر گشتاور نیز در این دو نمونه تفاوت هایی را تجربه کرده به طوری که با آمدن سیستم توربو، حداکثر گشتاور از 141 نیوتن متر به 210 نیوتن متر تغییر یافته است.

نوبت به شتاب اولیه می رسد

شتاب اولیه ای که در آریزو5 معمولی 16 ثانیه بوده در نمونه توربو 9.2 ثانیه گزارش شده است و این فرصت را پیش پایتان می گذارد که رانندگی مهیج تری را تجربه نمایید. چنین قابلیت هایی خلأ های قبلی را به خوبی پر نمودند و نشان دادند پیوند این موارد با امکانات قبلی می تواند نتیجه ای مستحکم تر و ماناتر رقم بزند. دستی هم به سر و روی قیمت کشیدند و به واسطه آن ها، نمونه جدید با اندکی تفاوت قیمت راهی بازار گردید.

آریزو 5 بدون تغییری در طراحی عرضه شد

چری که تلاش کرده بود در آریزو5 معمولی سبک و سیاق جدیدی به تصویر بکشد، هیچ تغییری در طراحی آریزو توربو لحاظ نکرد و آپشن جدیدی در این قسمت ارائه ننمود. بنابراین زمانی که نام آریزو5 توربو به میان می آید باید بدانیم به حیث ابعاد، ظاهر و طراحی با همان توربو5 معمولی روبرو هستیم و مهم ترین تفاوت ها به بخش فنی، قدرت موتور و شتاب خودرو بر می گردد. اشاره کنیم که امکانات ایمنی و آپشن های راحتی در هر دو نمونه آریزو5 مشهودند.

صحبت پایانی

چری که گویا هدفش را تحقق نیاز مخاطبانش قرار داده می کوشد آنچه ارائه می دهد مطابق با خواست و سلیقه مشتریان باشد. امری که به فراخورش شاهد رونمایی از آریزو5 توربو بودیم، خودرویی که شتاب و قدرت موتور آریزو5 معمولی را برجسته ساخت و زمینه رانندگی با قدرتی بیشتر و شتابی بالاتر را برای رانندگان محقق ساخت. اکنون می توان ادعا کرد آریزو5 توربو، گزینه ای است بی نقص و نمونه ای است بی بدیل.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

کارشناسان فروش ما در مجموعه ی سرزمین خودرو نیلی آماده ارائه مشاوره جهت خرید خودرو به شما همشهریان اصفهانی هستند.

{سرزمین خودرو نیلی با نیم قرن تجربه در کنار شماست}

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی