• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

مروری بر مشخصات خودرو های سایپا 131، 132 و 151

مروری بر مشخصات خودرو های سایپا 131، 132 و 151

مروری بر مشخصات خودرو های سایپا 131، 132 و 151 512 256 nilicars

مروری بر مشخصات خودرو های سایپا 131، 132 و 151

هواداران پراید دقیق تر بخوانند

کسی هست نام پراید به گوشش نخورده باشد؟! بی تردید پاسخ منفی است!

شاید شما هم جزو همان افرادی هستید که تا نام پراید به میان می آید آن را به سخره می گیرید و بر این باورید پراید از ضعیف ترین های روزگار است. این خودروی ایرانی که سال هاست انگشت اتهام را به سوی سایپا دراز کرده و به حیث امنیتی جایش همیشه آخر بوده گویا با تقاضای زیادی از سوی خریداران همراه است.

تولید بالای پراید و عرضه آن در 20 مدل دست کم ثابت می کند پراید هم هواداران خودش را دارد. کم نیستند کسانی که با شنیدن نام پراید 131 آن را با پراید 132 اشتباه می گیرند یا تفاوت هایش را خوب نمی دانند.

این مقاله با هدف بررسی مشخصات پراید 131، پراید 132 و پراید 151 به رشته تحریر در آمده. لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

پراید 132: تلاش های سایپا برای عرضه پرایدی متفاوت!

در سال 87 بود که فروش سایپا 132 خبرساز شد، کمی بعد متوجه شدیم این پراید همان سایپا 111 است با این تفاوت که به نمونه ای سدان تبدیل شده و با صندوق عقبی شیک و جادار همراه گردیده است. در مجموع می توان ادعا کرد سایپا در پراید 132 در بخش ظاهری و قسمت های داخلی به فکر تفاوت هایی افتاده و دستی به سر و روی سایپا 132 کشیده است به طوری که سپر اسپرت تر شده، با بدنه همرنگ شده ضمن این که طرح جلو پنجره هم تغییراتی را تجربه نموده است. به طور کلی اولین چیزی که در ظاهر این پراید نگاه ها را معطوف می سازد، چراغ ها به ویژه چراغ های عقب هستند که با وجود سپر های کوچک تعبیه شده در آن خوب به چشم می آیند، وگرنه موتور همان است و گیربکس هم همان؛ یک گیربکس 5 سرعته دستی و پیشرانه ای با حجم 1.3 لیتر و قدرت 63 اسب بخار با 5200 دور در هر دقیقه.

به حیف فنی تفاوت های فاحشی میان این پراید با تولیدات قبلی وجود ندارد تنها مصرف سوخت بیشتر در سایپا 132 به نسبت پراید 131 خریدار را کمی دلزده می کند. در هر 100 کیلومتر از شهر مصرف 9.5 لیتری برای سایپا 132 به ثبت رسیده است.

با خرید پراید 132 دوگانه سوز، بخشی از صندوق عقب این خودرو به مخزن 48 لیتری گاز اختصاص داده می شود هرچند این کار به رغم مزایایش با معایبی چون کاهش قدرت اسب بخار همراه خواهد بود.

اشاره کردیم در بخش داخلی پراید 132 تفاوت هایی احساس می شود از جمله آن ها می توان داشبورد جدید را نام برد و به همرنگ شدن صندلی و داشبورد اشاره کرد. سایپا تلاش کرده با کاهش سایز صندلی راحتی بیشتری را در اختیار سرنشینان قرار دهد ضمن این که صندلی های جلو قابلیت تنظیم گودی کمر دارند. پلاک از روی صندوق برداشته شده و روی سپر سوار شده است، علاوه بر این نوار های ضربه گیر روی درب پراید 132 هم با بدنه همرنگ شده اند.

وزن این پراید اگر تک سوز باشد 850 کیلوگرم می باشد که با وزن ثبت شده برای پراید 111 یکی است و چنانچه دوگانه سوز باشد به 950 کیلوگرم می رسد.

سایپا 132 دارای 5 تیپ متفاوت است که از EX شروع می شود و در آخرین تیپ به SE منتهی می گردد. در این میان پراید 132 با تیپ SX، SL و LE هم برای خرید وجود دارند. آن چه در آخرین تیپ پراید 132 خودنمایی می کند ترمز ABS است، مجهز به فرمان هیدرولیک می باشد، دارای دو کیسه هوا برای سرنشینان جلو کیسه هوا است و از قفل مرکزی هم بهره مند می باشد. رادیو CD با قابلیت پخش USB و MP3 را به دیگر امکاناتش بیفزایید.

بنابراین این قسمت را این طور به پایان می بریم که شاخص ترین تفاوت پراید 131 و 132 به طراحی ظاهری آن ها بر می گردد که برخی از آن استقبال می کنند و به مذاق برخی دیگر اصلا خوش نمی آید!

سایپا 131: تمرکز سایپا بر بخش های داخلی

طبق معمول این پراید نیز در قلب ایرانیان جا دارد! حداقل تعداد افرادی که روزانه پیگیر قیمت این خودرو می شوند و گویا مایل به خردیدش هستند زیاد است.

زمانی که نام سایپا 131 را می شنوید باید بدانید با همان پراید مدل صبا مواجهید اما با چند تفاوت شاید دلچسب! نخست این که بدنه پراید سایپا 131 مقاوم تر شده ضمن این که تغییراتی در ظاهر و قسمت های داخلی خودرو به چشم می خورد. پراید صبا متهم به یکنواختی کابین جلو بود که خوشبختانه با حضور یک تریم رنگی در پراید 131، سایپا سعی کرده رضایت خاطر مشتریان را فراهم سازد. گرافیک چراغ ها نه آنچنان محسوس اما دچار تغییر شده و جایش را به نمونه های کریستالی تقدیم کرده است.

قسمت پیشرانه و گیربکس سایپا 131، بدون تغییر رها شده اند که البته عجیب نیست، چند سالی می شود سایپا به تغییر این قسمت روی خوش نشان نداده است. بنابراین پراید 131 موتوری 1.3 لیتری با قدرت 63 اسب بخار در 5300 دور در دقیقه در چنته دارد. اگر بخواهیم تفاوت فنی این خودرو را با برادر بزرگترش (سایپا 132) لیست کنیم باید به مصرف سوخت کمتر اشاره نماییم که برای تردد های شهری به ازای هر 100 کیلومتر مصرفی 8.8 لیتر به نامش ثبت شده.

ترمز ها تفاوت چندانی با دیگر انواع پراید سایپا ندارند، در جلو پراید 131 از ترمز های دیسکی و در عقب آن از نمونه های کاسه ای استفاده شده است.

همچون دیگر نمونه های پراید، تیپ EX از این خودرو دارای امکانات شاخصی است اما در تیپ ST باید به کمترین ها قانع بود. چنانچه انتخابتان تیپ EX باشد باید بگوییم فرمان هیدرولیک در اختیارتان قرار می گیرد، از ترمز ABS بهره مند می شوید و قادر به استفاده از ایربگ راننده خواهید بود.

در این تیپ از سایپا 131 رادیو CD با قابلیت پخش USB وجود دارد، قفل مرکزی، چراغ های مه شکن عقب، شیشه بالابر برقی جلو، سیستم تنظیم زاویه نور جلو، کمربند ایمنی و قابل تنظیم جلو، سیستم ایمنی ایموبلایزر، صندلی های جدید بدون تنظیم ارتفاع، رینگ های آلومینیومی، سیستم توزیع هوا در داخل خودرو و همچنین تنظیم نور چراغ به چشم می خورند.

در تیپ دوم این خودرو که همان SX است امکانات فوق تکرار می شوند با این تفاوت که جای ایربگ راننده خالی است. تیپ SL امکانات کمتری را در اختیارتان می گذارد و با انتخاب این نوع پراید می بایست قید ایربگ راننده و فرمان هیدرولیک را هم بزنید. اگر قصدتان تهیه پراید 131 از تیپ LX است باید بگوییم از میان امکاناتی که برای تیپ EX لیست کردیم تنها از ترمز ABS و ایربگ خبری نیست. کمترین آپشن ها متعلق به تیپ ST است که فرمان هیدرولیک را خط زده، ترمز ABS را کنار گذاشته و ایربگ راننده را هم حذف کرده است.

در پراید 131 از صندلی ها و رودری های جدید استفاده شده و در مجموع می توان ادعا کرد تمرکز سایپا بیشتر بر تغییرات داخلی بوده است ضمن این که طول، عرض و ارتفاع سایپا 131 به ترتیب 3935، 1605 و 1455 میلی متر می باشند.

وانت پراید 151

سایپا 151 با نام وانت پراید شناخته می شود و گروهی هم آن را پراید کارا صدا می زنند. تولید نخستین پراید 151 به سال 91 بر می گردد، از شباهت های این محصول سایپا با دیگر انواع پراید همین قدر بگوییم که قسمت جلویی اش کاملا کپی از پراید 131 می باشد حال آن که قسمت پشتی اش به بار اختصاص داده شده و مناسب حمل و نقل قلمداد می گردد.

وزن پراید 151 معادل 900 کیلوگرم است، به عنوان یک خودرو تجاری از آن یاد می شود و کاربردش با دیگر انواع پراید متفاوت است، از این رو تغییراتی در سیستم انتقال قدرت این خودرو مشاهده می شود و تفاوت هایی در فنربندی عقب آن مشهود است. قدرت موتور 4 سیلندری آن به 68 اسب بخار در 5250 دور در دقیقه می رسد، گیربکس هم تغییری نکرده و همان 5 دنده ای دستی است.

حمل و نقل های سبک شهری را می توان از طریق پراید 151 انجام داد. سقف بار تعیین شده برای آن به 500 کیلوگرم می رسد با این حال اگر دوگانه سوز باشد باید برای حمل بار های کمتر روی آن حساب کرد. با توجه به این که دیفرانسیل جلو دارد برای حمل بار های سنگین توصیه نمی شود. دارای سیستم تهویه مطبوع می باشد و ارگونومی صندلی ها رانندگی را کمی راحت تر کرده است. ترمز پراید 151 در قسمت جلو دیسکی و در بخش عقب از نوع کاسه ای است.

زمانی که سوار بر وانت پراید 151 می شوید تفاوت فاحشی را با دیگر انواع پراید سایپا احساس نمی کنید تنها می توان به عنوان یک خودرو حمل و نقل خوشحال بود که کولر دارد و مجهز به کیسه هوا و البته ترمز ABS است. در چهار تیپ SE، SL، LE و TL عرضه می شود که هر کدام آپشن های مختص خودش را دارد.

صحبت پایانی

سایپا که گویی با نمره قبولی فاصله زیادی دارد و حالا حالا ها مهر تأیید بر تولیداتش نمی خورد، تلاش نموده خودرو هایش را با تغییراتی ولو اندک روانه بازار کند. این که محصولات سایپا را برای خرید انتخاب کنید یا خطی قرمز دورشان بکشید را به عهده خودتان می گذاریم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

کارشناسان فروش ما در مجموعه ی سرزمین خودرو نیلی آماده ارائه مشاوره جهت خرید خودرو به شما همشهریان اصفهانی هستند.

{سرزمین خودرو نیلی با نیم قرن تجربه در کنار شماست}

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی