چرا نیسان ایکس‌تریل ، شاسی‌بلند قدرتمند نیسان؟

نیسان ایکس‌تریل یک SUV باکیفیت، فوق‌العاده، کاربردی و جادار است. اگر در جست‌وجوی خودرویی هستید که هزینه‌های نگهداری پایین، کابین جادار و عملکرد دینامیکی شایسته‌ای داشته باشد، نیسان ایکس‌تریل به‌عنوان یک گزینه مناسب ارزش خرید دارد. به دلایل زیر، نیسان ایکس‌تریل یکی از گزینه‌های خوب در کلاس خود و در میان رقباست:

۱. جذابیت

شرکت نیسان پس از استقبال بسیار خوب بازار از نیسان جوک و نیسان قشقایی به فکر ساخت خودرویی با ظاهر زیبا و مدرن مثل جوک، ولی خانوادگی و پرقدرت مثل ایکس‌تریل نسل قدیم افتاد. نتیجه این تلاش، ایکس‌تریل نسل جدید است که بسیار مدرن‌تر و جذاب‌تر از پدرش از آب در آمده و حتی می‌تواند خودروی شخصی یک جوان عاشق خودروهای اسپرت باشد. ظاهر ایکس‌تریل اسپرت و دل‌رباست.

۲. فضای جادار داخل کابین

فضای داخلی ایکس‌تریل بسیار بزرگ‌تر از هم‌کلاس‌های‌اش است. حتی بلندقدترین افراد هم به‌راحتی می‌توانند در ردیف عقب ایکس‌تریل بنشینند. نکته جالب‌تر صندلی‌های تئاتری ایکس‌تریل است. اما چرا «تئاتری»؟ چون صندلی‌های ردیف عقب خودرو، از صندلی‌های ردیف جلو بالاتر قرار گرفته‌اند. حتی با بالاتر بودن صندلی‌های عقب سرنشینان عقب احساس نمی‌کنند سقف کوتاه است یا ممکن است سرشان در ناهمواری راه با سقف برخورد کند.

۳. صندوق بزرگ و حجیم

یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب یک شاسی‌بلند، این است که بتوانید بار و سرنشین زیادی با خود حمل کنید. خوشبختانه صندوق عقب ایکس‌تریل در کلاس خود یکی از پر-حجم‌ترین‌ها محسوب می‌شود. ویژگی برجسته دیگر ایکس‌تریل این است که زیر صندوق عقب فضای مناسبی برای مخفی کردن اشیایی که نمی‌خواهید دیده شوند، در نظر گرفته شده است.

۴. امکانات فراوان

در نسل جدید ایکس‌تریل، امکانات قابل‌توجهی به خودرو افزوده شده است، از جمله نگهدارنده خودرو در شیب، دید ۳۶۰ درجه، صندلی گرم‌کن، سقف پانارومیک، سیستم تهویه دوگانه، سیستم هوشمند ورود بدون کلید و دکمه استارت، گرمکن صندلی‌های جلو، سانروف پانوراما، چراغ‌های LED مخصوص روز، آینه‌های جانبی جمع‌شونده، سنسور باران، سیستم‌های ترمز ABS و EBD و ESP، و … نصب شده است.

۵. ایمنی

ایمنی مثال‌زدنی، اولین و مهم‌ترین خصوصیت ایکس‌تریل است. موسسه Euro NCAP ایکس‌تریل را از نظر ایمنی ۵ ستاره ارزیابی کرده است. در تمام ایکس‌تریل‌های عرضه شده در ایران با پلاک ملی، امکاناتی نظیر ۶ ایربگ، سیستم کنترل هرزگردی و کنترل پایداری، سیستم کمکی آغاز حرکت در سربالایی، سیستم دید اطراف ۳۶۰ درجه، و سیستم «سپر ایمنی نیسان» که ۳ بخش شامل هشدار نقاط کور، هشدار خروج از خط و سیستم تشخیص اجسام متحرک می‌شود، دیده می‌شود.

۶. مصرف کم

موتور ۴ سیلندر ۲۵۰۰ سی‌سی با توان ماکسیمم ۱۷۱ اسب‌بخار و گشتاور بسیار زیاد ۲۴۰ N.m این خودرو را حرکت می‌دهد. اما چرا این گشتاور بسیار زیاد محسوب می‌شود؟ به‌عنوان‌مثال تویوتا هایلوکس ۲۰۱۶ که خودروی بسیاری از آفرودبازهای حرفه‌ای است، از موتور ۴ سیلندر ۲۷۰۰ سی‌سی بهره می‌برد که توانی برابر ۱۶۴ اسب بخار و ۲۴۵ N.m دارد. این قلب تپندهٔ ایکس‌تریل باعث می‌شود در آفرود هم خودرو به‌راحتی حرکت کند و تمام موانع را پشت سر بگذارد.
اما مصرف سوخت شهری این کوه خودرو، ۱۱.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و مصرف جاده‌ای آن، ۶.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

۷. هندلینگ

ایکس‌تریل با وجود داشتن ارتفاع زیاد از سطح زمین در سر پیچ‌ها و راه‌های لغزنده عملکرد بسیار خوبی داشته و لیز نمی‌خورد. ایکس‌تریل اهل واژگون‌شدن و حادثه آفریدن نیست. سیستم ۴ چرخ متحرک که به وسیله کامپیوتر کنترل می‌شود خودرو را در تمام شرایط جوی پایدار نگه می‌دارد.

۸. راحتی در سوار و پیاده شدن برای سرنشینان عقب خودرو

درهای عقب ایکس‌تریل با زاویه‌ای نزدیک به ۹۰ درجه باز می‌شوند. در نتیجه سوار و پیاده شدن سرنشینان عقب بسیار آسان خواهد بود و علاوه بر این، جای دادن اشیای بزرگ نیز در عقب خودرو راحت‌تر صورت می‌گیرد

۹. دوام و قابلیت اطمینان

نیسان خودروسازی‌ست که در زمینه دوام، رتبه بسیار خوبی دارد. گارانتی طولانی ایکس‌تریل این موضوع را اثبات می-کند. نیسان از نظر کیفیت هم‌اکنون در میان ۱۰ خودروساز برتر جهان قرار دارد.

۱۰. راحتی صندلی راننده

صندلی‌های ایکس‌تریل در مجموع راحتی مناسبی دارند. تکیه-گاه مرکزی آرنج نیز یکی از ویژگی‌های ایکس‌تریل است و تمام دکمه‌های ضروری به‌راحتی در دسترس راننده قرار دارند.

۱۱. دید مناسب

مانند بسیاری از خودروهای شاسی‌بلند، در ایکس‌تریل شما در ارتفاع نسبتاً بالایی می‌نشینید. این ارتفاع به شما دید و تسلط بهتری نسبت به جاده می‌دهد. همچنین دوربین دید اطراف با نمای دید ۳۶۰ درجه دید وسیع‌تری به شما می‌دهد.