• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

همه چیز درباره ی ام جی و مدل 360(قسمت دوم)

همه چیز درباره ی ام جی و مدل 360(قسمت دوم)

همه چیز درباره ی ام جی و مدل 360(قسمت دوم) 620 350 nilicars

“بازار خودروی ایران، پس از سال ها یک برند انگلیسی دارد”

همه چیز درباره ی ام جی و مدل 360(قسمت دوم)

در قسمت اول این نوشته کوشیدیم تا به پیشینه‌ی برند انگلیسی “‌ام جی” بپردازیم و سپس، سری به دنیای “سایک” یا همان مالک جدید این برند زدیم. پس از فارغ شدن از این مطالب مقدماتی، سروکارمان به طراحی بدنه، محیط داخلی و قوای موتوری “ام جی “360 افتاد. حال در این نوشته، زمان آن رسیده تا از پوسته ی سطحی کار رها شویم و سری بزنیم به دنیای مقایسه و آن ویژگی هایی که اصطلاحا “مختصات فنی” کار نامیده می شوند را زیر و رو کنیم.

با ما همراه باشید تا زیر و بم ام جی 360 را بیرون بکشیم.

ام جی 360 در کنار آریزو 5

یک بررسی کوتاه

برای اینکه بهتر نسبت به عیار کیفی “ام جی “360 در تمامی شئون فنی و تکنیکی، اشراف پیدا کنیم، نیاز است یک دید مقایسه ای را به خدمت بگیریم. به دلیل این که قیاس باید عاقلانه و قابل بررسی باشد، رقیب مناسب در بازار داخلی برای “ام جی”360 را “آریزو 5” یافتیم. اگر چه هر دو خودرو در کلاسی مشخص فوق العاده هستند و حتی پرچمدار، اما به نظر می رسد “ام جی “360 یک سر و گردن بالاتر است، در سطرهای آینده شرح داده ایم که چرا چنین دیدگاهی داریم.

اولین برتری ام جی 360 نسبت به رقیب، هنر طراحی بدنه است. اگر چه در ابعاد کلی(طول، عرض و ارتفاع) این خودرو تفاوت چندانی با آریزو5 ندارد، اما فاصله ی بیشتر چرخ ها از هم، سبب شده تا سرنشنیان عقب، شرایط بهینه تری را تجربه کنند. این همان چیزی است که هنر طراحی بدنه نامیده می شود. البته که تحقق این دست از خلاقیت ها به نوعی مدیون و مرهون قدرت اجرای مهندسی ام جی است.

مشابه همین برتری در حجم باک بنزین و البته فضای صندوق عقب وجود دارد. فاکتور جاداری خودرو برای خانواده های ایرانی حیاتی است و به نظر می رسد ام جی 360 به خوبی، خواسته یا ناخواسته این مساله را رعایت کرده است.

از نظر طراحی داخلی، بازهم این ام جی 360 است که دست بالا را دارد. اگر چه کار بسیار ساده صورت گرفته، اما یک سری ویژگی ها، مخصوص و منحصر به فرد کار شده است. به عنوان مثال کیلومتر شمار به جای اشکال دایره ای معمول، حالتی چارگوش و عقربه ای دارد، دور موتور در سمت چپ به صورت دیجیتالی قرارگرفته و سمت راست، داده های فنی اتومبیل را نمایش می دهد. همین شرایط درباره ی آپشن ها و دیگر ویژگی های کلی هم صادق است. به عنوان مثال سانروف، TPMS یا همان نمایش باد و شرایط عملکردی لاستیک ها، صفحه نمایش هشت اینچی لمسی، هماهنگی مانیتور با سیستم عامل آی او اس، وجود فضاهای اختصاصی حتی برای قرار دادن عینک، فرمان برقی، ترمز ای بی اس ورژن نه و یک(ساخت بوش آلمان با دقت 200 بار در ثانیه)، شتاب صفر تا صد زیر ده ثانیه و بسیاری دیگر ام جی 360 را تبدیل به انتخاب اول خانواده های ایرانی می کند.

حتی در صورتی که رقبای اصلی را سایپا آریو (S300) و بسترن B30بدانیم، با توجه به قیمت و ویژگی های یاد شده، باز هم دست ام جی 360 جلو است. صد و ده اسب بخار، صد و هشتاد کیلومتر بر ساعت سرعت، تولید گشتاور صد و سی و پنج نیوتن متر و گیربکس های قدرتمند دستی و اتوماتیک، ویژگی هایی نیستند که بتوان به راحتی از کنارشان گذشت.

خدمات پس از فروش ام جی 360

پاسخ به یک نگرانی

البته بسته به شرایط خرید، از یک نمایندگی به دیگر فروشگاه، شاید تفاوت هایی مشاهده شود، اما آن چه مسلم است تضمین دستیابی مشتری به سرویس های منظم و دقیق خواهد بود. بررسی فضای مجازی و صحبت های گاه و بی گاه نشان می دهد با توجه به نوپا بودن ام جی 360 نسبت به سایر برندهای حاضر در بازار داخلی، یک سری نگرانی جدی مبنی بر چالش های دریافت خدمات پس از فروش وجود دارد. شاید بعضی از این قسم نگرانی ها صحیح باشد و بعضی نه، اما آن چه قطعیت دارد، کیفیت قطعات، بدنه، طراحی و حضور یک کمپانی قدرتمند در پشت خودرو است. ام جی 360 قرار است چراغ اول سایک در ایران باشد، احتمال کمی وجود دارد که آن ها با نمایشی ضعیف در این زمینه، نام و آوازه ی خود را خدشه دارد کنند. در نتیجه توصیه می کنیم اگر سایر جنبه های خودرو به دل شما نشسته، شک و تردید به خود راه ندهید.

ام جی 360 و سخن نهایی

جمع بندی مطالب

درباره ی ام جی 360 با یادی از هیلمن آغاز کردیم(نوشته ی اول) و باید با تاکید بر همان مطلب نوشته را به پایان ببریم. به خاطر داشته باشید تمامی ویژگی هایی که تا به حال ذکر شد یک طرف ماجرا قرار می گیرد و پیشینه و قدرت تاریخی MG به کل در یک سمت و سوی دیگر حضور دارد. در مقایسه با سایر برندهای نوظهور چینی(که الحق بسیاری از آن ها بی نقص کار شده اند)، ام جی یک مزیت بزرگ دارد و آن همین پشتوانه ی قدرتمندی است که به یک گنجینه می ماند. به خصوص در این بازار رنگارنگ داخلی ایران نباید به سادگی از این مطلب گذشت. شما با خرید یک دستگاه ام جی 360 صاحب یک خودرو صرف نمی شوید، بلکه کالبدی را خریداری می کنید که نشان روزهای درخشان گذشته را دارد.

وقتی به فضای باز درون خودرو، طراحی ساده و کاربردی، موتور قدرتمند و بدنه ی مستحکم ام جی 360 نگاه می کنیم، با خود می گوییم، این همان مدلی است که جایش در بازار داخلی ایران خالی بوده است.

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی