• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

و اما آریزو6، خودرویی جدید از ابرشرکت چینی

و اما آریزو6، خودرویی جدید از ابرشرکت چینی

و اما آریزو6، خودرویی جدید از ابرشرکت چینی 1920 1252 nilicars

هر آنچه نیاز است درباره چری آریزو6 بدانید…

می گویند رقابت خودرو دنیای بدون مرزی است، دنیایی که سقفی برایش تعریف نشده و خط پایانی برایش ترسیم نشده است، میدانی که عبارت “یک شبه ره صد ساله رفتن” در آن مصداقی ندارد، تلاش های بی وقفه می خواهد و جنگیدن های پیوسته. گذشته را که مرور می کنیم در می یابیم حتی خودرو هایی که با ظهورشان انقلابی به پا کردند، نامشان در بوق و کرنا فریاد زده شد و جماعت کثیری برای خریدشان به صف شدند چندی بعد به خاطره ها پیوستند و جایشان را به ابداعات نوین تر بخشیدند.
با این حال اگر منصف باشیم اقرار می کنیم، بسیارند خودرو هایی که حداقل نامشان جاودانه مانده و در ذهن ها حک شده است. مقصد امروزمان خودرو چینی آریزو6 است، تصمیم داریم مشخصات این خودرو را به بحث بگذاریم و از آپشن هایش بگوییم. پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.
چری، برند نام آشنای امروز و شرکت گمنام دیروز
بحث را از این جا شروع کنیم که شرکت نام آشنای امروز چری و احتمالا گمنام سال ها پیش، سال 1999 به جرگه تولیدکنندگان خودرو پیوست و اولین شانسش را در صنعت خودرو سازی امتحان کرد. بعد از 19 سال چری اکنون بر بلندای سکوی افتخار ایستاده و تحقق آرزوهایش را نظاره گر است. این ابرشرکت چینی، روز به روز صدایش را در صنعت خودروسازی بلندتر می کند و بیشتر افراد گوش به زنگ رونمایی از تولیدات جدیدش هستند و آن را به عنوان ابرقدرت کشور چشم بادامی ها قبول دارند.

آریزو6 برادر بزرگتر آریزو5

سال 2016 بود که چری با عرضه آریزو5 سر و صدای زیادی به پا کرد و هواداران خودرو را به سمت خود کشید. حال مدتی است آریزو 6 بر سر زبان ها افتاده و آتش کوره رقابت بار دیگر به دست چری روشن شده است. چری که گویا این بار هم قصد دارد فاتح میدان باشد آریزو 6 را در سایزی بزرگتر و در ظاهری لوکس تر از آریزو5 روانه جاده ها کرده است. آریزو 6 که با قابلیت های بهتری در مقایسه با آریزو5 پا به عرصه گذاشته احتمالا جسورانه در کنار کیا سراتو بایستد و برای برنده شدن با هیوندای اکسنت رقابت کند.
اریزو 6 هرچه باشد یک سدان است، بنابراین قدرت پای ثابتش و زیبایی ویژگی بارزش خواهد بود.

طراحی خارجی آریزو6

بحث را از طراحی خارجی این خودرو شروع می کنیم، طراحی متفاوت و منحصر به فرد همان چیزی است که آریزو6 را در رده بهترین ها جای داده به طوری که پیش بینی می شود رقیب سرسختی برای دیگر نمونه های وارداتی در ایران باشد.
آن چه در همان نگاه نخست، چشم ها را اسیر می کند یک نوار کرومی است که با چراغ های کشیده و اسپرت جلویی همراه شده و در نهایت به آرم شرکت چری در میانه پنجره جلو ختم گردیده است. این طراحی در قسمت پشتی آریزو6 هم خودنمایی می کند کمی که در این طراحی دقیق می شویم به یاد بی ام و سری 7 می افتیم؛ سراگزوز ها، سپر، چراغ های کشیده با یک خط کرومی میان آن، که تماما ماهرانه طراحی شده اند یادآور بی ام و سری 7 می باشند. چری در ویترین خارجی آریزو6 جایی هم برای چراغ های مه شکن در نظر گرفته تا به عنوان خودرویی بی نقص از آن یاد شود. این چراغ ها که درون سپر جلو تعبیه شده اند به عنوان پروژکتور نیز کاربرد دارند.
اگر خاطرتان باشد پیش تر اشاره کردیم آریزو6 از آریزو5 بزرگتر است با این حال این تفاوت آنچنان فاحش نیست (128 میلی متر تفاوت طولی). به طور کلی طول آریزو6، عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب 4700، 1825 و 1482 میلی متر می باشد.
بهتر است پرونده این قسمت را همین جا ببندیم و به سراغ بخش بعدی برویم.

طراحی داخلی آریزو6

آنچه سبب شده آریزو6 از هم رده هایش یک سرو گردن بالاتر باشد و نام برند چری را به خوبی احیا کند طراحی داخلی و کابین آن است. همه چیز ماهرانه کنار هم چیده شده. کمی به نشانگر ساعت دقیق شوید یا دور موتور را به دقت مشاهده کنید، حتما زیبایی اش را تحسین خواهید کرد. از این ها که بگذریم به تریم دو رنگ می رسیم که زیبایی را در بخش داخلی آریزو 6 تزریق کرده است. برخی ها می گویند چری در طراحی داخلی راه آئودی را در پیش گرفته، بیراه هم نمی گویند چندان بی شباهت نیست.
چری روی طراحی الکتریکی بخش های داخلی آریزو6 مانور زیادی داده، به عنوان مثال دکمه ها در این خودرو جایشان را دو دستی به نمایشگری لمسی تقدیم کرده اند تا ور رفتن با دکمه ها و مدیریت کار ها برایتان عذاب نباشد ضمن این که با ادوات هم خوب می شود بازی کرد. خطوط برجسته در این تولید چری به چشم می خورند، خطوطی که نه تنها نمایی زیبا به خودرو بخشیده اند بلکه آن را به نمونه امن و تمام عیار بدل ساخته اند. گلگیر های بزرگ و رینگ های اسپرت نوع پنج پر از دیگر موارد به کار گرفته شده در طراحی خارجی آریزو6 هستند.
تعبیه دریچه های پرتاب باد در قسمت داخلی آریزو6 به صورت مخفی می باشد که از دقت سازندگان حکایت دارد.
قبل از آن که بخش طراحی داخلی آریزو6 را به پایان ببریم و بحث ایمنی را شروع کنیم این نکته را اضافه نماییم که آریزو6 دو تیپ اکسلنت (Excellent) و لاکچری (Luxury) را شامل می شود که از نظر شمار کیسه های هوا و برخی تجهیزات داخلی تفاوت هایی با هم دارند.

ایمنی

وجود ترمز های مجهز به ABS و EBD، EBA،TCS، DTC ، HHCو ASR، در کنار کروز کنترل و سانروف همان چیزی است که کفه ترازو مزایای آریزو6 را سنگین تر کرده است. این خودرو چینی مجهز به سنسور پارک جلو و عقب می باشد، از دوربین 360 درجه بهره مند است، 6 کیسه هوا در چنته دارد، از سیستم TPMS، سیستم رانندگی ECO، استارت دکمه ای و تجهیزاتی همچون گرمکن صندلی جلو، صندلی برقی، بلوتوث و تهویه مطبوع بهره مند می باشد. چنین امکاناتی بیش از آن که هیجان انگیز باشند سبک رانندگی را دستخوش تغییر می سازند. خوب می دانیم خودرو دیگر تنها یک وسیله نقلیه نیست، خودرو ها چنان مجهز شده اند که به عقیده برخی ها تا چند سال دیگر به عنوان مکانی مرفه برای زندگی خطاب می شوند که خوشبختانه چری خوب توانسته در این زمینه خودی نشان دهد و از رقبایش پیشی بگیرد.

پیشرانه آریزو6

به پیشرانه آریزو6 می رسیم جایی که چری ید طولانی در آن دارد. آریزو6 مجهز به پیشرانه ای 1.5 لیتری توربو 4 سیلندر است، این پیشرانه قادر به تولید گشتاوری 210 نیوتن متری و 147 اسب بخار است. بسیاری از افراد دل خوشی از پیشرانه های چری با قدرت 116 اسب بخار نداشتند که خوشبختانه چری خیلی زود دست به کار شد و از نمونه های ممتازتر رونمایی کرد. آن چه قدرت تولید شده توسط پیشرانه را به چرخ های جلو منتقل می کند یک گیربکس اتوماتیک از نوع CVT است که به راننده اجازه می دهد در حالت تیپ ترونیک 9 دنده را انتخاب کند. جعبه دنده 5 سرعته دستی را به دیگر امکاناتش اضافه کنید ضمن این که در نظر داشته باشید شتاب اولیه این خودرو به 9.2 ثانیه می رسد.
این بخش را با این نکته به پایان می بریم که آریزو6 به حیث فنی مشابه کراس اوورتیگو 7 است.
صحبت پایانی
این که هر محصول چینی بی کیفیت نیست پس از بررسی آریزو6 به خوبی مصداق پیدا می کند. فراموش نکنید، آریزو6 از کلاس سدان تولیدات چری است و برای استفاده شهری با سایزی متوسط و البته ظاهری شیک به مرحله تولید رسیده است ضمن این که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته انتظار می رود با قیمتی بالغ بر 180 میلیون تومان در زمستان سال جاری به دست متقاضیان برسد. اگر هدفتان از خرید خودرو، استفاده شهری و خانوادگی و رسیدن به چنین مؤلفه هایی است شک نکنید آریزو6 همانی است که می خواهید.

“سرزمین خودرو نیلی” نماینده رسمی سایپا، پارس خودرو، مدیران خودرو، ام جی و تنها نماینده ی رسمی نیسان در استان اصفهان با نیم قرن تجربه در حوزه ی فروش و خدمات پس از فروش در کنار شماست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ” پیش فروش خودروهای مدیران خودرو در سرزمین خودرو نیلی ” با کارشناسان ما تماسبگیرید.

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی