• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

چرا MVM 315 نسبت به رقبایش برتری دارد؟

چرا MVM 315 نسبت به رقبایش برتری دارد؟

چرا MVM 315 نسبت به رقبایش برتری دارد؟ 512 342 nilicars

کی بخرم، کی نخرم؟

ما در این نوشته، صادقانه شرایط و ویژگی های MVM 315 را نسبت به رقبای موجود در بازار سنجیده ایم. در صورتی که به هر دلیلی وقت یا حوصله ی مطالعه ی سطرهای پیش رو را ندارید، خیلی خلاصه می گوییم، تنها در یک صورت سراغ این خودرو نیایید و هم رده های سایر شرکت ها را انتخاب کنید، آن هم این است، “اگر احتمال می دهید در کمتر از یک سال قصد فروش خواهید کرد یا اینکه با دید سرمایه گذاری بخش اعظم دارایی خود را به بازار خودرو آورده اید.”

در غیر اینصورت، چه از نظر طراحی، چه موتوری، چه خدمات پس از فروش، چه راحتی کنترل، این محصول چینی، گوی سبقت را از سایر هم رده ها ربوده است. اما برای یافتن چرایی این مدعا، ما را در ادامه ی متن همراهی کنید.

 یک مقدمه کوتاه درباره ی MVM 315

اگر از آن افرادی هستید که در سال های اخیر حضوری پیوسته در بازار خودرو داشته اند، به خوبی می دانید کمپانی های چینی محصول فردایشان نسبت به آن چه امروز ارائه می دهند تفاوت دارد و نسخه ی بهتری است. در صورتی که قرار بود همین مقاله را ده سال پیش نگارش کنیم، بی شک MVM 315  به هیچ وجه در بین گزینه ها قرار نمی گرفت، اما حالا شرایط تفاوت دارد و این خودرو از هر نظر برنده ی هر دوئلی است.

به طور خلاصه و تمثیلی می گوییم و قصد انتقاد کورکورانه نداریم، اما آخرین باری که یک خودروی تولید داخل در زمینه ای خاص، یک مولفه اش را بهبود داد را به یاد دارید؟ پژو 206 که امروز تولید می شود با آن چه ده سال پیش خریداری می کردید چه تفاوت هایی دارد (اگر جایگزینی قطعات فرانسوی با ایرانی را حساب نکنیم)؟ اما اگر اولین 315 را در نظر آوریم، مشکل صفحه کلاچ واقعا عذاب آور بود، حال آن که امروز به طور کلی عملکرد گیربکس این نمونه، مورد احترام است و اعتماد. مثال فوق تنها به این دلیل آورده شد که نشان دهیم چینی ها، به خصوص زیر مجموعه های چری، روز به روز در حال عیب گیری هستند و با دریافت نظرات مشتری، هر سال و در هر مدل، نمونه ای کامل تر ارائه می کنند.

آن چه امروز یک 315 به مشتری پیشنهاد می دهد (فارغ از اینکه اسپورت اکسلنت باشد یا فیس لیفت)، جنس خوب و درجه یک اجزای داخلی، عملکرد ایزوله ی کابین، شرایط فروش تعدیل شده، صفحه نمایش با تاچ قابل قبول، دوربین عقب، ساب بوفر، روف رک، ول کام لایت و روی هم رفته، امکانات و آپشن هایی است که یک هاچبک میان رده را در سطح پرچمدارها بالا نگاه می دارد.

مقایسه ی MVM 315 با انواع تیپ های پژو 206

پژو 206 محصولی است که فرانسوی ها همزمان با میزبانی جام جهانی، در سال نود و هشت میلادی طراحی کردند و چند سال بعد، بازارهای جهانی را با همین خودرو در نوردیدند. در طرف مقابل، چری هاچبک محبوب خود را در حوالی سال هشتاد و هفت شمسی به ایران فرستاد و این تازه وارد، برای بزرگ تر خود احترامی قائل نشد و از روز های اول قلع و قمع را آغاز کرد.

اگر به بیرون و داخل این دو خودرو نگاه کنیم، به خوبی متوجه خواهیم بود که محصول چری، نسبت به پژو امروزی تر کار شده و طراحی مدرن تری دارد. به خصوص در فضای داخلی، چری از سال 2013 خط و نقش هایی را به کار گرفته که اگر ندانیم و تصویر داخل را روبه رویمان قرار دهند فکر می کنیم با یک نمونه ی مدرن کره ای مواجهیم.

روی هم رفته، اگر بخواهیم صادقانه بحث را به پایان ببریم، باید بگوییم از نظر فنی و تکنیکی (منظور مولفه های قدرت و شتاب و مصرف و این مسائل است)، دو خودرو تفاوت چندانی ندارند اما از منظر استحکام، کیفیت قطعات، شرایط خرید و خدمات پس از فروش و از همه مهم تر، راحتی استفاده (چه در بعد فضای داخلی، چه بحث رانندگی در شهر) کفه ی ترازو به سمت نماینده ی چری سنگینی دارد.

مقایسه ی MVM 315 با سایر نمونه ها

انتخاب پژو 206 برای مقایسه با MVM یک کار نمادین بود. همه می دانیم که برای سالیان سال، هاچبک زیبای پژو بازارهای جهانی را در سلطه داشت و از ایران تا اروپا محسور خط و خطوط منحنی و بعضا شکسته و خشمگین آن بودند. در نتیجه اگر چری توانسته این پادشاه کهن سال را از تخت به پایین بکشد، دلیلی ندارد که نتواند از پس هاچبک های برلیانس و رنو برآید.

البته این امر را به طور مشابه، در مقام مقایسه می گوییم، اگر نه هر چهار محصول دنیایی از نقاط قوت دارند و کم و بیش با ضعف هایی اساسی هم دست و پنجه نرم می کنند، اما روی هم رفته، اگر بخواهیم منطقی انتخاب کنیم، گزینه ی نهایی، در این شرایط بازار، از کمپانی چینی چری می آید.

به عنوان مثال ساندرو که نام بزرگ رنو را یدک می کشد، در بسیاری از کشورهای دنیا در سال 2012 میلادی کنار گذاشته شده، اما چری هاچبکش تازه نفس آمده و مدل به مدل هم به روز رسانی دارد.

سخن یا درد و دل نهایی باشما

حتما در بسیاری از سایت های دیده اید یا به صورت حضوری در بنگاه های معاملات مشاهده کرده اید که عده ای می گویند این خودرو به فلان قیمت نمی ارزد و چینی است و فلان و بهمان. در نگاه اول کاملا به شما حق می دهیم و دوست داریم بدانید ما هم دوست داشتیم به جای یک نمونه ی چینی، در حال صحبت از بی ام و و بنز بودیم و دوگانه ی انتخابمان غول های دنیا را در طرفین معادله داشت.

اما تکرار و تاکید می کنیم، ما مقایسه را در شرایط فعلی و واقعی انجام می دهیم. در این بازه ی قیمت و سبک طراحی، شما یا باید برلیانس بخرید، یا 206 و 207 و یا رنو ساندرو (فعلا گزینه ی دیگری به ذهن نمی رسد)، از بین تمامی این مدل ها، همانطور که بررسی شد، دست بالا با MVM 315 است.

پاسخ به چالش مقدمه

در ابتدای بحث گفتیم تنها در صورتی سراغ این مدل نیایید، که قصد دارید سریع خودروی صفر خود را بفروشید یا اینکه هزینه ی خرید، بخش اعظم دارایی شما را تشکیل می دهد. این گزاره یک دلیل ریز دارد که البته مشکل MVM نیست بلکه روی بازار مریض داخلی ما تشدید می گذارد. در تمامی دنیا، خرید یک خودروی صفر و مصرف آن برای یک سال، از پانزده تا سی درصد کاهش قیمت را به شما تحمیل می کند.

در ایران اما، به دلیل کاهش روزافزون ارزش پول، شاید یک خودرو بخرید و پس از یک سال حتی با سود بفروشید. این شرایط به یک دلیل خیلی ساده برای MVM رخ نمی دهد و آن تغییر مدام نمونه های این خودرو است. در طرف مقابل، در بازار این طور مشهور است که نسخه ی قدیمی تر فلان خودروی فرانسوی، از آن چه امروز در بازار است قطعات قوی تری هم دارد ( به دلیل وجود تحریم ها). سخن را کوتاه می کنیم، کاهش قیمت خودروهای ام وی ام یه ذات طبیعی است، اما چون ما به شرایطی دیگر عادت کرده ایم، این سیستم استفاده و خرید و فروش خودرو را دوست نداریم.

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی