• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

چری تیگو 7 ، پرچم دار خودرو های چینی

چری تیگو 7 ، پرچم دار خودرو های چینی

چری تیگو 7 ، پرچم دار خودرو های چینی 400 400 nilicars

وقتی می گویند چین کالای با کیفیت هم دارد دقیقا سخن از چیست؟

معرفی چری تیگو 7، از ظاهر کلی تا آپشن های جزئی

حتما متوجه شده اید که در سال های اخیر خودروهای چینی یکی پس از دیگری در صدد اختصاص میزان قابل توجهی از سهم بازار به خود بوده اند، این امر با شدت و ضعف متفاوتی درباره ی برندهای مختلف بروز و ظهور یافته است. در این میان اما به نظر می رسد کراس اورها(crossover) ها شرایط ویژه ای داشته باشند.

این مقاله را وقف پرداختن به تیگو7(tiggo-7) کرده ایم تا با یک تیر دو نشان بزنیم. با این کار هم پرچمدار این روزهای چری را زیر ذره بین قرار می دهیم، هم متوجه خواهیم شد که کراس اورها با تکیه بر چه ویژگی هایی جان و جهان ایرانی ها را تسخیر کرده اند.

چری تیگو 7، محصول با کیفیت چینی

کار را با ارائه ی یک تصویر کلی از شرکت چری آغاز و سپس به پرچم دار با کیفیت و بی نظیر این برند، “تیگو 7”می پردازیم. کمپانی چری تنها دو دهه قدمت دارد و در هشتم ژانویه ی 1997 تاسیس شده است.

همین سال های کوتاه اما کافی بوده تا آخرین تولیدش،  TIGGO7 از Automotive Technology & Research Center پنج ستاره ی کیفیت و ایمنی دریافت کند.

اخذ سطح کیفی A از “C-ECAP”در سال 2017، دریافت جایزه ی بهترین طراحی در رقابت نشریه ی CARSTYLING و بسیاری دیگر، تنها بخشی از دستاوردهای این شرکت است.

در ایران هم شرکت مدیران خودرو به خاطر همکاری با برند چری در نوامبر 2016 مورد تشویق قرار گرفته است و تصویر سند مذکور در سایت چری(بخش Awards) قابل مشاهده است.

گرداوری متخصصانی از سراسر دنیا سبب شده تا امروزه چری در بازارهای داخلی خودِ چین، ایران، ونزوئلا، روسیه و برزیل حضور فعالی داشته باشد و بررسی ها نشان می دهد این روند با رشد قابل توجهی در حال ادامه است. موفقیت های فعلی و اهداف بلندپروازانه ی آینده ی چری در کنار مصداق پیشتاز و پیشرفته ی تیگو7  باعث می شود به این گزاره ایمان بیاوریم که “چین کالای با کیفیت هم دارد”.

چری تیگو7، ورود به بررسی اتومبیل

پس از این مقدمه ی نسبتا مفصل زمان بررسی تیگو7 فرا می رسد. اگر بخواهیم در چارچوبی خلاصه و چکیده روی چند ویژگی برجسته ی تیگو7 دست بگذاریم بندهای زیر به دست می آیند:

  1. تیگو 7 یکی از اولین خودروهای چینی است که ظاهر مدرن و هجومی به خود گرفته است. این امر در تمامی نقش و خطوط بدنه قابل مشاهده است.
  2. فضای داخلی تیگو7 با دیدگاه ارائه ی انعطاف حداکثری و به وجود آوردن محیطی راحت برای سرنشین طراحی و اجرا شده است.
  3. قدرت مانوور تیگو 7 قابل رقابت با بهترین نمونه های بین المللی از جمله تولیدات برجسته ی ژاپنی است.
  4. از سازگاری و هماهنگی تیگو7 با تکنولوژی های نرم افزاری کنترل هوشمند نباید غافل شد.

چری تیگو7، بررسی بدنه

بدنه ی تیگو هفت بر مبنای آموزه های هیدرودینامیک(hydrodynamic) طراحی شده است.

وقتی به بدنه اتومبیل نگاه می کنیم نوعی وقار، استحکام و سنگینی، توامان با ظرافت، لطافت و ریز بینی، ملموس و قابل

ادراک است. گویی خودرو نه در هوا، بلکه در اقیانوسی از آب در حال شکستن امواج و پیشروی است.

چنین دیدگاهی تقریبا در تمامی المان های ظاهری خودرو جلوه دارد،

به عنوان به مثال به جلو پنجره تیگو7 نگاه کنید، چگونه در عین صلابت نوعی سیالیت را تصویر کرده است.

حال سراغ طراحی بی نظیر چراغ ها می رویم. ساختار سه وجهی و تراشیده ی چراغ ها به خصوص در جلوی اتومبیل روی مرز باریک تلفیق سنت های اسطوره ای چین و پیشرفت های تکنولوژیک اخیر صنعت این کشور حرکت می کند.

این یکی را واقعا نمی دانیم چطور توصیف کنیم. قوس های قرار گرفته در اطراف بدنه ی خودرو را نگاه کنید. گویی فلز سازنده در ابتدا خمیر بوده و این چنین صاف و صیقلی ساخته و پرداخته شده است. نمونه و مشابه این ریزه کاری ها را در کدام برندها مشاهده کرده اید؟

چری تیگو7، بررسی داخلی

اگر از آن دسته افرادی هستید که زیبایی را در سادگی می جویند، محیط داخلی تیگو7 همان چیزی است که می خواهید. چند رنگ محدود، المان هایی با قوس های کنترل شده و کنترل کننده هایی کاربردی که حالت اغراق آمیز و غیر ضروری ندارند. همه چیز عملکردی و در اوج سادگی طراحی شده است.

خلاقیت و فناوری های به کار گرفته شده در طراحی داخلی تیگو7 احساسی شبیه به پرواز در آوردن هواپیما را در شما بر خواهد انگیخت.

فاصله ی صندلی های جلو تا داشبورد و زاویه ای که با شیشه ی مقابل می سازند را اگر شخصا تجربه کنید، روی این مدعا صحه خواهید گذاشت.

nilicars-tiggo7-8-min (1)

از صندلی های عقب تیگو7 فراموش نکنیم. گویی یک دست مبلمان استیل انگلیسی خریداری شده و اختصاصی در این پرچمدار چری جای گرفته است.

راحتی، زیبایی و احساس قرار گرفتن در داخل این اتومبیل مخصوص به خود و انحصاری تیگو7 است. یک بار امتحانش کنید.

چری تیگو7، بررسی موتوری

موتور یا پیشرانه ی تیگو7 در بازار داخلی چین سه مدل اصلی دارد. یک مدل دو لیتری تنفس طبیعی در کنار دو مدل یک و نیم تیتری توربو شارژ مجموع گزینه هایی است که چری تیگو7 در اختیار مخاطبان خود قرار داده است.

اگر نیاز به اطلاعات تخصصی و بررسی دقیقِ مسائل فنی دارید توصیه می کنیم به صورت حضوری در مدیران خودرو نیلی، اولین نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش مدیران خودرو در استان اصفهان حضور یابید تا ویژگی های موتوری و پیشرانه را جز به جز برایتان تشریح کنیم. اما به طوری کلی در حدی که در این سطرها بگنجد باید بگوییم مصرف سوخت تیگو7 چیزی در حدود 7 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر خواهد بود، چیزی در حدود 150 اسب بخار قدرت، جعبه دنده ی 6 الی 7 حالته، صفر تا صد 11 الی 13 ثانیه ای و نهایت سرعت 180 کیلومتر در ساعت برای موتورهای تیگو7 برشمرده می شوند. نیازی به تاکید دوباره نیست که بسته به آپشن های مختلف موتور، امکانات و ویژگی ها متغیر خواهند بود.

تیگو7، ایمنی در اوج

مجموعه سیستم های هشدار دهنده و مانیتورینگ ایمنی لحظه به لحظه، سیستم دوربین 360 درجه، بررسی موانع فیزیکی در اطراف اتومبیل، راهنما و سیستم نور هوشمند، انتخاب مسیر و حفظ تعادل اتومبیل و کنترل عملکرد چرخ ها در شرایط بحرانی(پیچ های خطرناک، شیب های بیش از حد، فشار باد لاستیک ها و غیره)، قابلیت اتصال به گوشی هوشمند تلفن همراه و کنترل کامل از طریق سیستم عامل های مختلف به همراهِ در اختیار داشتن بدنه ای استاندارد که از پس تمامی آزمایش های کیفی و ایمنی برآمده، ایمنی حداکثری تیگو7 را تضمین می کند.

در این نوشته سعی کردیم در حد توان گریزی بزنیم به تیگو 7 و قابلیت های ویژه و بی نظیرش. از ظاهر تا باطن این خودرو را چکش کاری کردیم و به آپشن های جزئی سرک کشیدیم، استحکام و دوام و موتور تیگو7 را هم نگاهی انداختیم، اما نمی توان یک شاهکار و پرچم دار برندی جهانی را در چند کلمه توصیف کرد و شرح داد، در صورتی که ویژگی های این مدل توجه شما را جلب کرده، خوشحال می شویم پذیرای شما در مجموعه ی سرزمین خودرو نیلی اولین نمایندگی مدیران خودرو در استان اصفهان واقع در خیابان حکیم نظامی مابین پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی باشیم و بیشتر درباره ی تیگو7 صحبت کنیم.

منابع :

http://www.cheryinternational.com/model-Tiggo7.html
https://www.granstudio.com/work/chery-tiggo-7-exterior

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی