• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

چری تیگو7 از کجا می آید و دورنمای مقصدش کجاست؟

چری تیگو7 از کجا می آید و دورنمای مقصدش کجاست؟

چری تیگو7 از کجا می آید و دورنمای مقصدش کجاست؟ 1920 1080 nilicars

خودروهای چری که در بازار ایران به نام ام وی ام عرضه می شود موفقیت های مشخص و قابل پیشبینی مخصوص به خود را کسب کردند و می کنند. اما همگام با بلند پروازی های چری در چین و سراسر دنیا، مجموعه ی سرزمین خودروی نیلی، اولین نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش مدیران خودرو در استان اصفهان هم دست به کار شده و جهت شناخت هرچه بهتر همشهریان عزیز اصفهانی در خصوص خودرو تیگو 7 امکان تست درایو را در نمایندگی فراهم کرده است.

اهمیت موفقیت برند چری بیش از چیزی که است که ساده از کنارش بگذریم، تا قبل از این محصولات چری با مدل های X22،  X33 و تیگو5 صرفا نمونه هایی بودند که سهم خود را از بازار می گرفتند زیرا در آن کلاس و بازه ی قیمتی تک بودند و بی رغیب. اما تیگو7 چنین شرایطی ندارد، در واقع محصول جدید کمپانی چری با دید چالشی و نبرد با برندهای ژاپنی و کره ای وارد گود شده است. شواهد نشان می دهد که تا حدود زیادی هم موفق بوده، در صورتی که به دنبال یک شاسی بلند خاص، پیشرو، خوش استیل و جوان پسند هستید، کمی بیشتر درباره ی تیگو7 تامل کنید.

چری تیگو7 از کجا می آید و دورنمای مقصدش کجاست؟

چری کمپانی خودروسازی چینی است که دومین دهه ی عمر خود را پشت سر گذاشته است. همان طور که در مقدمه اشاره شد چری با محصولاتی که ما در ایران “ام وی ام” می شناسیم، به همراه تیگو5 وارد بازارهای بین المللی شد و خود را به عنوان یک تولید کننده، مطرح کرد. اما این حضور تنها مناسب عرض اندام و به نوعی معارفه ی صرف بود، دیری نپایید که چری این اعتماد به نفس را پیدا کرد تا برای اولین بار، برای خود یک پرچم دار مشخص کند. این پرچم دار، تیگو7 نام دارد و تا حدود زیادی بازارها بین المللی را تکان داده، می دانید چرا؟

معروف بوده و هست که چینی ها خودرو های خود را بر اساس کپی کورکورانه از مدل های معروف بین المللی تولید می کنند، قصه این بار اما تفاوت دارد. تیگو7 از یک طرح فوق العاده موفق می آید. به سال 2012، در نمایشگاه خودروی ژنو، طرح و نقشی به نام TX جایزه اول را برد و بر صدر نگارگری های فحوایی و مفهومی تکیه زد. این رویداد همان چیزی بود که چری به آن نیاز داشت، خمیر مایه ی تیگو7 در آن جا آفریده شد و کسب موفقیتی مشابه در ژاپن، مهد خودرو سازی مدرن دنیا کار را تمام کرد، چری آستین خود را برای تولید بلند پروازانه ترین شاسی بلند تاریخ خود بالا زد و وارد حوزه ی اجرایی شد.

چری در ساخت هم چیزی کم نذاشت و برای ارائه ی بالاترین کیفیت ممکن، ابایی از اخذ مشاوره و استخدام متخصصان بین المللی نشان نداد.

طراحی خودرو تیگو 7 توسط طراحان نامدار بین المللی ( دایملر – پورشه – فورد) اقدام هوشمندانه ای بود که باعث ایجاد تمایز خودروی چری تیگو7 با دیگر خودروهای چینی موجود در بازارشد.

همچنین حضور متخصصان انگلیسی شرکت لوتوس سبب شد تا یک شاسی قدرتمند و منعطف تولید شود و هر پنج ستاره ی ایمنی اروپایی به سبد تیگو7 واریز شود، با این شاسی تفاوتی نمی کند با چه سرعتی، در چه جاده ای حرکت می کنید، تنظیم هوشمندانه برای ارائه ی بهترین عملکرد در اختیار شما قرار می گیرد. قصه را کوتاه می کنیم، درباره ی سیستم انتقال قدرت یا همان گیربکس، تکنولوژی توربو شارژ موتور و بسیاری دیگر، شرکت های امریکایی نظیر هانیوال، آلمانی نظیر گتراگ و بوش و صف عظیم دیگری از نام های معتبر در ساخت و طراحی حضور مستمر داشته اند و یا مهر تایید زده اند .

تمامی امور بالا دست به دست هم دادند تا بالاخره در سال 2016 غول چری متولد شود، چری،  تیگو7 را با افتخار معرفی کرد و به این وسیله به طور رسمی حضورش را بین بزرگان خودرو سازی علنی ساخت. نتیجه آنقدر موفقیت آمیز بوده که حتی در ایران نمایندگی ها در مقیاسی عظیم تست درایو برگزار می کنند و هیچ ترسی از به چالش کشاندن خودرو توسط مشتری و مخاطب به دل خود راه نمی دهند.

بررسی فنی و تخصصی تیگو7

وقتی گفتیم که طراحی تیگو7 مفهومی و فحوایی بوده منظور این بود که هر قسمت از اتومبیل اشاره به عنصری است طبیعی. به عنوان مثال چراغ های عقب پنجه ی ببر هستند و منظره ای که کابین در اختیار سرنشینان قرار می دهد دید یک عقاب در حال پرواز را تداعی می کند. همین امر درباره ی کنار و قوس های بغل خودرو صحت دارد، گویی خودرو یک کشتی است و جریان گذر آب از کنارش می رود.

درباره ی مشخصات تکنیکی اما کار سخت تر و خیلی تخصصی تر می شود. ما گوشه ای را برای شما باز می کنیم. چری تیگو7 زیر و بم های فراوانی دارد، به عنوان مثال موتوری که 1500 سی سی حجم دارد و تقریبا 150 اسب بخار قدرت تولید می کند، توانسته تا مرز 40 درصد تبدیل انرژی گرمایی به جنبشی داشته باشد. مفهوم این حرف بهره وری اعجاب انگیز تیگو7 است.

نیاز است در این قسمت کمی بیشتر مبحث را باز کنیم تا اهمیت موضوع مشخص شود، حتما دیده اید فیلم هایی را که در همین ایران، تیگو هفت را کنار خودروهای قوی تر(از نظر حجم موتور) قرار داده اند اما این تیگو7 بوده که زود تر از خط پایان گذشته، علت امر جدای از تکنولوژی محشرِ توربو شارژ همین است، بهره وری بالاتر. یعنی شاید یک خودرو حجم 2 لیتری موتور داشته باشد اما بازدهی 20 درصدی اما دیگری مثل چری 1.5 لیتر اما تا تقریبا 40 درصد بهره وری، نتیجه چه می شود؟

مدیران خودرو با چری تیگو7 تا کجا خواهد رفت؟

به ما حق بدهید که نتوانیم در قالب مقاله ای محدود یک خودروی پرچم دار را به طور تمام و کمال زیر تیغ نقد موشکافانه و جامع ببریم. اما همین شرح چکیده وار به نظر نشان می دهد که یک خودروی تاریخی متولد شده. هیچ تضمینی وجود ندارد که مدل های بعدی به کیفیت این نسخه باشند و البته بتوان آن ها را با این قیمت ها خریداری کرد.

با توجه به این اتفاق شاید بهتر باشد کمی دقیق تر تیگو7 را زیر نظر داشت و خریدش را بررسی کرد، مجموعه ی سرزمین خودرو نیلی اولین نمایندگی مدیران خودرو در اصفهان با توجه به تاریخچه ی و سابقه ی روشنی که دارد نشان داده که جنس شناس است و روی اسب بازنده شرط نمی بندد، به تیگو7 فکر کنید، مشخصاتش را بالا و پایین کنید و البته اگر اصفهانی هستید، جهت تست درایو این خودرو به مجموعه ی سرزمین خودرو نیلی مراجعه کنید و فرصت تست درایو از دست ندهید چون زمان آن رسیده تا خود شخصا پشت فرمان بنشینید و درباره ی شنیده هایتان قضاوت کنید.

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی