• سایپا 36286000-031| پارس خودرو 36251360-031| مدیران خودرو 36242424-031

گذری به مشخصات ام وی ام x33

گذری به مشخصات ام وی ام x33

گذری به مشخصات ام وی ام x33 620 350 nilicars

گذری به مشخصات ام وی ام x33، از طراحی خارجی ام وی ام x33 تا قدرت و نوع پیشرانه. با سرزمین خودرو نیلی همراه باشید

به رغم این که دریای خودروسازی رو به روز بسط می یابد با این حال این بازار گویا کماکان تشنه خلاقیت و نوآوری است عاملی که به فراخور آن در چشم بر هم زدنی شاهد رونمایی از لیست خودرو های جدید هستیم که برخی زحمت اضافه کردن یک آپشن جدید هم به خود نداده اند و برخی دیگر تمام تلاششان را بکار بسته اند تا نامشان را به عنوان بهترین در ذهن مردم بنشانند و جای پای خوبی در بازار پیدا کنند، خلاصه این که برخی در بلبشوی کنونی بازنده اند و برخی دیگر برنده ای بی رقیب.

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-ام وی ام x33
ام وی ام x33

با این همه نگاهی به جایگاه فعلی بازار نشان می دهد اوضاع روبراه است و راضی کننده.

بر آنیم در این مقاله، یکی دیگر از محصولات شرکت چری را وارسی کنیم، شرکتی که پس از کش و قوس های زیاد، اکنون نامی است مشهور و برندی است محبوب. به سراغ ام وی ام x33 آمده ایم، درست می گویید همان چری تیگو، همان خودرو شاسی بلند ارزانِ چینی. لطفا با ما همراه باشید.

چری تیگو: همان که آرزویش را داشتیم، یک شاسی بلند ارزان!

ام وی ام x33، چری تیگو (Cherry Tiggo) یا هرچیزی که نامش می گذارید، به همت شرکت چری روی کار آمد بلکه بتواند به رؤیای رانندگی پشت فرمان یک خودروی شاسی بلند جامه عمل بپوشاند. افرادی که سودای چنین خودرویی داشتند و پول اندک در اختیار، با عرضه ام وی ام x33 توسط مدیران خودرو در سال 89، خود را خوش اقبال خواندند و با خود گفتند این همان شانسی است که به ما رو کرده! با خود گفتند خدا خیر دهد چری که زمینه رانندگی مهیج با شاسی بلندی ارزان را فراهم ساخت!

ما نیز این آپشن را به فال نیک می گیریم و بررسی ام وی ام x33 را رسما آغاز می کنیم.

از ارتفاع 1705 میلی متری تا چراغ های کریستالی

ام وی ام x33، یکی از تولیدات کراس اوور (شاسی بلند) چری به حساب می آید، که با مساعدت های این کمپانی، در بخش جلویی اش، چراغ های کریستالی عرضه اندام می کنند. چری با پیوند زدن یک جلو پنجره ای خوش چهره و آرم کمپانی اش در کنار چراغ های بزرگ، زرنگی اش را از همان ابتدا رو کرده.

اما این تمام ماجرا نیست، مشاهده چنین نمایی، تولیدات قبلی چری را به ذهن متبادر می سازد و همین امر (تکیه بر روحیه ای تکرارپذیر و الگوبرداری از تولیدات قبلی)، سبب می شود ام وی ام X33 به سادگی نتواند از دیگر رقبا سر و گردنی بالا بگیرد و کار را به نفع خود تمام کند.

خلاصه تلاش های چری در بخش ظاهری ام وی ام X33 نافرجام مانده و آن طور که باید دل هواداران را به دست نیاورده است.

مانور چری روی کابین ام وی ام x33

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-ام وی ام x33
ام وی ام x33

با مشاهده قطعات پلاستیکی و زمخت در بخش کابین و طراحی داخلی، کاملا هویداست کابین ام وی ام x33 با نمونه ای تمام عیار فاصله زیادی دارد با این حال چری که گویا کارش را خوب بلد است تلاش کرده با اختیار کردن فضای مناسب برای سرنشینان، نمره قبولی را بگیرد و آن ها را راضی نگه دارد. چری با تعبیه صندلی های تاشو در قسمت عقب، دست کم خریدار را به این باور می رساند که با یک شاسی بلند جادار طرف است.

علاوه بر این صندلی هایی از جنس چرم داخل کابین را قرق کرده اند که نشان می دهند چری از صندلی های قدیمی دل کنده و حداقل کم کاری هایش در دیگر قطعات را این جا تعدیل نموده است.

پیشرانه ضعیف

به بخش پیشرانه ام وی ام x33 که می رسیم حنای چری بیشتر رنگ می بازد. چری که گویا از پس این قسمت هم خوب بر نیامده، صدای اعتراض خریداران را بلند کرده است. به نظر می رسد چری فلسفه شاسی بلند و قدرت موتور مکفی را به دست فراموشی سپرده، حداقل انتظار هواداران از شرکت چری چیزی بیش از یک موتور 1.9 لیتری و قدرت 139 اسب بخاری است با این وجود، کیفیت فرمان به قوت خود باقی است و خوشبختانه می توان به فرمانی نرم و یک سیستم تعلیق خوب دل خوش کرد.

و اما ایمنی ام وی ام x33

کسب تنها دو ستاره از مؤسسه ایمنی استرالیا (ANCAP) نشان می دهد ام وی ام x33 از منظر ایمنی ناکام مانده، با این حال چری در این خودرو کمر به حفظ آپشن هایی چون ترمز های EBD و ABS بسته و از دیسک های ترمز قطور دست بر نداشته است. علاوه بر این با استفاده از چراغ های ترمز LED سعی کرده میان ایمنی و زیبایی به خوبی گام بردارد.

هر چهار شیشه را به بالابر برقی مجهز کرده و برای سرنشینان جلو کیسه ایمنی هوا در نظر گرفته است. اما استفاده از برخی آپشن ها مثل بخیه به آبدوغ زدن است و خلاصه تلاشی است بیهوده.

با این حال ام وی ام x33، قفل مرکزی دارد و البته فرمان هیدرولیک که یکی از مفاخرش به شمار می آید. این کمپانی در ام وی ام x33، یک سانروف برقی تعبیه کرده و از سنسور دنده عقب استفاده نموده تا به واسطه آن ها، نام چری بار دیگر جان بگیرد. چری برای خوب نشان دادن ام وی ام x33 به جذابیت های کاذبی همچون کامپیوتر سفری و ایموبلایز بسنده نموده البته با وجود ایموبلایزر حداقل به کابوس سرقت خودرو خاتمه داده است.

صحبت پایانی

تولیدات جدید شرکت چینی چری، نشان می دهند یک محصول تولیدی صرف این که ساخت چین است نمی تواند متهم به بازنده بودن باشد، درواقع روی قواعد از پیش تعیین شده همیشه نمی توان حساب باز کرد و گاهی اتفاقی متمایز رقم می خورد.

اگر بخواهیم نگاهی منصفانه داشته باشیم باید بگوییم ام وی ام X33 به نسبت هزینه ای که بر دوش خریدار می گذارد ارزشش را دارد به عنوان یک گزینه بدان نگاه کنیم، اما باز هم تأکید می کنیم مهم ترین نکته ای که سبب شد این خودرو در برهه ای از زمان به عنوان یکی از پرفروش ترین های بازار ایران شناخته شود، علاقه ایرانیان به در اختیار داشتن یک شاسی بلند ارزان بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

کارشناسان فروش ما در مجموعه ی سرزمین خودرو نیلی آماده ارائه مشاوره جهت خرید خودرو به شما همشهریان اصفهانی هستند.

{سرزمین خودرو نیلی با نیم قرن تجربه در کنار شماست}

شماره های تماس :

مدیران خودرو

031-36242424

سایپا

031-36286000

پارس خودرو

031-36251360

آدرس :

فروش مدیران خودرو شعبه 1 , سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

فروش مدیران خودرو شعبه 2 :
ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی

خدمات پس از فروش سایپا , پارس خودرو :
اصفهان ، خیابان حکیم نظامی حدفاصل پل فلزی و چهارراه حکیم نظامی

خدمات پس از فروش مدیران خودرو :
اصفهان، ابتدای جاده شیراز، مقابل اداره شماره گذاری،خیابان شهید مدنی